Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu

COVID-19 salgınıyla alternatif tatil seçeneklerinin gelişmeye başlaması tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de doğa tatilleriyle birlikte ilgili karavanlara çevirdi. 1 Ekim 2021 tarihinde motorlu karavanlarda yüzde 220 olan ÖTV oranının yüzde 45’e indirilmesiyle ise karavan üretiminde büyük bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Genel olarak büyük van segmentindeki araçların seçildiği karavan endüstrisinde genellikle pick-up modelleri üzerine yerleştirilen off-road üstyapı ve çekme karavan modelleri ise son dönemin en ilgi çekici modelleri olmaya devam ediyor. Karavana dönüştürülen Ford Transit, Iveco Daily, Fiat Ducato gibi modellerin göze çarptığı fuarda farklı markalara ait pick-up modelleri de yoğun olarak sergileniyor. 

İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Camp & Caravan İstanbul –Doğa Sporları Fuarı’nda ticari araçların dinlenme ve tatil araçlarına dönüşümün yanı sıra yeni bir yazlık modeli olarak tekerler ve şasi üzerine inşa edildikten sonra insanların arsaya yerleştirdiği “tiny house” modelleri de yoğun bir şekilde sergileniyor.

Gelişen karavan endüstrisinin tedarikçilerinin de yer aldığı fuara İmza Karavan, Jaggervan Karavan, Karvan Karavan, Lenwack Caravan, Muflon Karavan, Nidus Karavan, Pegasus Karavan, Saltuk Karavan Serenity Karavan, Stork Camper, Teknik Karavan, Turcar Caravan, Wendy Karavan, Wolf Karavan, X Caravan Yazgan Karavan ve Yodo Camper gibi üreticiler farklı boyut ve özelliklerde karavanlarını sergilediler.

30 Nisana kadar devam edecek olan Camp & Caravan İstanbul –Doğa Sporları Fuarı’nda araç kiralama şirketi AVIS de sergilediği karavanıyla birlikte hizmetlerini tanıttı.

Editör: Akın Öcal