Avrupa dışında Çin, Rusya, Avustralya, Arjantin ve Türkiye gibi dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren Iveco Group, tüm merkezlerinde Red Bench adını verdiği bir etkinlik düzenliyor. 
Kadına yönelik şiddet, ülkemizde ve tüm dünyada, en yıkıcı, en yaygın insan hakları ihlallerinden biri olarak biliniyor. Bu konuya dikkat çekmek isteyen Iveco Group, kadın ve erkek çalışanlarıyla birlikte, tesislerinde bulunan bir bankı kırmızıya boyadı. 
Kadın şiddetinde sembol haline gelen ‘’Kırmızı’’ rengi kullanarak her türlü ayrımcılığa, eşitsizliğe ve şiddete karşı olduğunu ifade eden Iveco Group, bu tür mesajların önce kurumsal yapılar içinde içselleştirilmesi gerektiğine inanıyor. 
Iveco Group'ta çalışan kadınların ve erkeklerin birlikte kırmızıya boyadıkları bank, kadınların uğradığı şiddete gündelik hayatın içinde dikkat çekmeyi hedefliyor. Iveco Group'un kurumsal bir taahhüdü olan, ayrımcılığa karşı duruş, bu bank ile kimlik kazanıyor. Taşıma işinin enerji olduğuna ve enerjinin bulaşıcı olduğuna inanan Iveco Group yönetimi, bu etkinlikle müşterilerinden çalışanlarına, tedarikçilerinden bayilerine kadar tüm paydaşlarına ulaşmak istiyor. 


Iveco Group kadın çalışanlarını bu konu hakkında daha fazla düşünmeye, konuşmaya, paylaşmaya teşvik etmek için farklı disiplinlerde öne çıkan kadın ‘’Kahramanlar’’ı söyleşi yapmak üzere merkez ofislerine davet etti. Yazar Figen Şakacı, Iveco Group kadın çalışanlarına roman ve öykülerinde yarattığı kadınları, ilham aldığı yazarları ve hikaye aktarımlarının kadınların benlik ve kimlik gelişimlerine etkilerini anlattı. Yazar olma serüvenine de değinen Figen Şakacı, Pala Hayriye romanındaki karakterin büyüme evrelerine ve 90’lardan bugüne değişen kadın olma ve kadınlık algısına değindi. 
Iveco Groupûn düzenlediği etkinlikte konuşmacı olan isimlerden biri de Türkiye’deki tek milli kadın  motosiklet yarışçısı İlayda Yağmur Yılmaz’dı. Yılmaz, Iveco Group çalışanlarına hitaben yaptığı bu konuşmada kendi başarı hikayesini anlattı. 
Yılmaz, motosiklet ile 19 yaşında tanışmış, kelimenin tam anlamıyla bir tutku hissetmiş. İlk yarışına ise 21 yaşında katılmış. Şu anda 32 yaşında ve motosiklet İlayda’nın yaşam biçimi olmuş. 

İlk Çeyrekte Stellantis'ten Güçlü Ticari Araç Karnesi İlk Çeyrekte Stellantis'ten Güçlü Ticari Araç Karnesi


Iveco Group Asya Bölgesi IK Direktörü Gülay Hantal’ın da deneyimlerini paylaştığı etkinliğin moderatörlüğünü Iveco Group Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Orhan üstlendi. Etkinlik sonunda tüm Iveco Group çalışanları ve davetliler boyadıkları Kırmızı Bank’ın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.  

Editör: Akın Öcal