İzmir'in Bornova ilçesinde 2020 yılı içerisinde faaliyetine başlayan  ancak Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle ertelenen IVECO yetkili satış ve satış sonrası noktası Meyeks’in açılış töreni 6 Eylül Salı günü geniş bir müşteri ve basın katılımı ile gerçekleşti. Açılış törenine IVECO Asya Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Kurşunoğlu, IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Meyeks ortaklarından Fatih Cömert, Meyeks Genel Müdürü Orhan Genel, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ katıldı.

Meyeks, 1984 yılında otomotiv sektöründe ilk faaliyetine başlamış olup, 2020'den bu yana IVECO'ya yetkili satış ve satış sonrası hizmet veriyor. 4800 metrekare üzerinde kurulu 2000 metrekare kapalı alana sahip tesis, aynı anda 14 araca hizmet verebilecek kapasiteye sahip. İzmir’i çevre ilçelere ve illere bağlayan önemli yolların kesiştiği Meyeks Bornova tesisinde 43 kişilik kadro görev yapıyor.

Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var

Açılışta konuşan Meyeks Genel Müdürü Orhan Genel, “IVECO, Türkiye'de hızla büyüyen bir marka ve yüzde 9 pazar payı ile orta ve ağır vasıtada üçüncü konumda. Çok geniş bir ürün gamına sahip, böyle bir marka ile çalışmaktan keyif alıyoruz. Meyeks olarak müşterilerimize yakınlaşarak en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz ve bu nedenle yeni tesislere yatırım yaptık. Meyeks’in tesisleri konumu ve kolay ulaşım imkanı ile hem hafif ticari araçlara, hem orta segmente hem de kolay ulaşım imkanıyla beraber ağır vasıta segmentine hitap ediyor. Ayrıca yine İzmir’in lojistik merkezi olan Kemalpaşa’da ek bir tesis daha planlıyoruz. Mersin’de yeni açtığımız showroomumuz IVECO’ya olan güvenimizin de bir kanıtıdır” dedi.

Törende bir konuşma yapan IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak ise, “Meyeks ailesine IVECO'ya duydukları güven ve yeni tesislere yaptıkları yatırım için teşekkür ederim, MEYEKS sadece İzmir’de değil çevre illerde de en iyi hizmeti vermek için gayret etmektedir” dedi. Işınak, yeni tesisin müşterilerine ve tüm IVECO ailesine fayda sağlayacağından emin olduğunu belirtti. Ürün gamındaki geniş yelpazeye dikkat çeken Hakkı Işınak, bu sene ticari araç sektöründe pazar payını artıran markalardan biri olduklarını ve Pazar paylarının yüzde 9’u aştığını ve Türkiye’de 3,5 ton ve üzeri ticari araç pazarında ilk üçte olduklarını hatırlattı.

Tören için Türkiye’de bulunan IVECO Asya Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Kurşunoğlu ise “IVECO’da bizim amacımız müşteriye yakın olup kaliteli desteği hem ürün hem de hizmet bazında araçlarımızın kullanım süresi boyunca sağlamaktır ve Meyeks bu hedefimize ulaşmada İzmir’de ve çevresinde kilit rol oynamaktadır. İş ortağımız MEYEKS’i IVECO’ya olan güvenlerinin bir göstergesi olan böyle bir tesisi IVECO markası çatısı altında müşterilere sundukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Kurşunoğlu: “Türkiye ağımızı yeni servislerle güçlendireceğiz”

Daha sonra gazetecilere bir açıklama yapan Koray Kurşunoğlu şunları söyledi: “IVECO Türkiye’de hızlı büyüyen bir marka, kısa sürede pazar payımızı yüzde 9’a çıkarmayı başardık. Bu müşteriye daha da yakın olmamız anlamında bize önemli bir sorumluluk yüklüyor. Müşteriye daha da yakın olmak için yeni satış ve satış sonrası bayi adaylarına ihtiyacımız var. Bu bağlamda tüm Türkiye’de yeni 3 S bayi adayları ve servis adayları aradığımızı da burada sizlere duyurmak istiyorum.”

Türkiye’de şu an 47 yetkili servisle hizmet verdiklerini belirten Kurşunoğlu, bu sayıyı 2-3 yıl içinde 70’e çıkarmayı planladıklarını öncelikli olarak İstanbul Avrupa yakasındaki bazı konumlarda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ve İç Anadolu’dan Karadeniz’e açılan Çorum çevresindeki aks üzerinde olmak üzere servis yapılanmasını güçlendireceklerini vurguladı.

Editör: Akın Öcal