Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı

İki adet IVECO S-Way kamyon, Scuderia Ferrari'ye tedarik edilen IVECO araç filosuna katılacak ve Formula 1 takımının araç ve ekipmanlarının taşınması için kullanılacak.
Scuderia Ferrari ve Ferrari Challenge Europe resmi sponsoru olarak, IVECO, iki S-Way çekiciyi, Fiorano'daki Ferrari pistinde 20 Nisan 2023 gerçekleştirilen törenle teslim etti. Törene Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra  ve Scuderia Ferrari Yarış Direktörü - Pist Alanı Başkanı Laurent Mekies katıldı. 


Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra törende şunları söyledi: " Böyle bir dünya spor efsanesiyle ilişkili markamızla gurur duyuyoruz. Son 20 yıldır Ferrari ile bize emanet edilen önemli varlıklarının lojistiği ve elleçlenmesi için yüksek performanslı ve güvenilir araçlarımızla çalıştık.
Biz benzer değerlere ve hırslara, tutkuya ve en üst düzeyde performans göstermek için gereken rekabetçi ruha sahibiz. Tıpkı Scuderia Ferrari gibi, mükemmellik için mücadele etme tutkusuyla hareket ediyoruz ve zirveyi hedefleyerek performans çıtamızı sürekli olarak zorluyoruz."
Scuderia Ferrari'ye tedarik edilen IVECO S-Way araçlar Maranello takım karavanına uygun alçak çekicilerden oluşuyor. 570 beygirlik Cursor 13 motor, 12 vitesli HI-TRONIX otomatikleştirilmiş şanzıman ile donatılan tam otomatik süspansiyonlu IVECO S-Way çekiciler, uydu navigasyonlu gelişmiş bir bilgi-eğlence sistemine, Driver Pal ve bir 4G bağlantı kutusuna sahip. 

Editör: Akın Öcal