Suudi Arabistan'da gerçekleşen en zorlu müsabakası olan 45. Dakar Rallisi, IVECO'nun yeni ekiplerinin zaferiyle sona erdi. Sürücüler, tehlikeli arazilerde ve geniş kum tepelerinde 8.500 km'den fazla yol kat ederek bu zorlu dayanıklılık testini başarıyla geçti. Dakar Ralli’sine dördüncü kez katılan Janus van Kasteren jr, deneyiminden faydalanıp istikrarlı bir performans sergileyerek birkaç podyum derecesi ve final sıralamasında birincilik elde etti. Onu yarışı üçüncü sırada tamamlayan deneyimli sürücü ve Dakar efsanesi Martin van den Brink takip etti. Oğlu ve takım arkadaşı olan Mitchel van den Brink ise etkileyici bir yarış çıkararak ikincilik koltuğuna birkaç kez oturdu. Mitchel van den Brink 6. etapta elde ettiği birincilikle yarışı en genç kazanan oldu ve yarışmayı dördüncülükle tamamladı. 

Her iki ekipte, FPT Industrial tarafından özel olarak tasarlanan Cursor 13 motorlarıyla güçlendirilmiş IVECO Powerstar kamyonlarıyla 1. etap için başlangıç sıralamasında muhteşem sıralamalar elde etti ve güzel bir başlangıç yaptı. Öte yandan, Vick Versteijnen yarışmanın 4. gününde yarış dışı kalmak zorunda kaldı. 
    
IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Fabio Santiago şunları söyledi: "Ekiplerimizin performansından ve IVECO Powerstar kamyonlarımızla elde edilen neticelerden dolayı çok memnunuz. Ancak dokuzuncu etapta yaşananlardan dolayı zaferimize üzüntü de karıştı. Öncelikle yarışmada olan herkese dayanışma duygularımızı ve düşüncelerimizi iletiyoruz. Bununla birlikte, kendilerini ve araçlarını maksimum düzeyde zorlayan ve Suudi Arabistan Dakar Ralli’leri içindeki en zorlusu olan bu müsabakada harika bir performans sergileyen pilotlarımıza minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu zorlu mücadeleyi cesaret ve kararlılıkla üstlenen ve galibiyet getiren performanslarıyla kamyonlarımızın öne çıkmasını sağlayan tüm ekiplerimizle gurur duyuyoruz."

GENEL SIRALAMA– DAKAR 2023
Janus van Kasteren jr – Birinci
Martin van den Brink – Üçüncü
Mitchel van den Brink – Dördüncü

Ares Logistics Filosu  50 Iveco S-WAY İle Büyüyor Ares Logistics Filosu  50 Iveco S-WAY İle Büyüyor

EUROL TEAM DE ROOY IVECO EKİPLERİ
#511- Mitchel van den Brink, Moises Torrallardona, Jarno Van De Pol
#506 - Martin van den Brink, Rijk Mouw, Erik Kofman.

BOSS MACHINERY TEAM DE ROOY IVECO EKİPLERİ 
#502 - Janus van Kasteren jr, Marcel Snijders, Darek Rodewald. 
#504 - Vick Versteijnen, Teun Van Dal, Andreas Van Der Sande.

Editör: Akın Öcal