Dünyanın en zor mücadelelerinden bir olan Dakar Rallisi, kum tepelerinden ve kanyonlardan oluşan 8.000 km’nin üzerindeki etapların zorlu koşullarının ardından sona erdi. PETRONAS Team De Rooy IVECO, Dakar Rallisi’ni bir kez daha iyi bir performansla kapattı ve üç IVECO kamyonunu da sıralamada ilk 10’a yerleştirmeyi başardı. Janus van Kasteren beşinci sırayı elde etti. Son dakikada devreye giren Vick Versteijnen, yarışı sekizinci sırada bitirdi. Mitchel van den Brink, hızlı yardım kamyonuyla tüm beklentileri aşarak onuncu sıraya yerleşti.

Dakar 2022 rallisinde iki IVECO Powerstar ve bir IVECO Trakker, yarışın zorlu etaplarında IVECO kamyonların performansını ve güvenilirliğini sergiledi.

Rallinin 12. ve son etabı, yarışmacıları Bişa’dan Cidde’ye 164 km’lik özel güzergahı da içeren 680 km’lik bir yolculuğa çıkardı. Vick Versteijnen, bu etapta takımın en hızlı sürücüsü oldu ve IVECO Powerstar‘ını ağaçlarla dolu dar parkurlarda bile etap boyunca hızlı bir şekilde sürerek altıncı sıraya ulaştı.

Janus van Kasteren takım için taktiksel bir rol oynadı ve başlangıçta yolu temizleyerek Vick Versteijnen’nin tozdan daha az etkilenmesini sağladı, ardından bitiş çizgisine ulaşmaya odaklanarak genel sıralamada beşinci sırayı aldı.

Iveco Group’da Yeni CEO Olof Persson Olacak Iveco Group’da Yeni CEO Olof Persson Olacak

Mitchel van den Brink, takımın hızlı yardımcısı olarak sergilediği performansla genel sıralamada onuncu olarak beklentileri aştı. Son etapta, genç pilot IVECO Trakker‘ını sınırlarına kadar zorlayarak onuncu oldu.

Editör: Akın Öcal