IVECO Temmuz 2021'de hayata geçirilen “Plant The Future” projesiyle ve ağaçlandırmaya destek olan kuruluşlarla iş birliği yapıyor.

DAF XD Serisi Yılın Kamyonu Ödünü Aldı DAF XD Serisi Yılın Kamyonu Ödünü Aldı

Sürdürülebilir bir gelecek için aktif bir katkıda bulunma taahhüdüne uygun olarak Iveco, alternatif yakıtlardaki öncü konumuyla aralarında biyometan ile çalıştırıldığında karbonsuz taşımaya hazır bir çözüm sunan IVECO S-WAY’in de olduğu düşük emisyonlu araçlar sunuyor.

Dünyadaki yeşil alanları artırmayı amaçlayan “Plant The Future” programı İtalya, Polonya ve Almanya'da başarıyla uygulandı. Lansmanından bu yana bir yıl içinde bu pazarlarda satılan IVECO S-WAY gazlı kamyonlar ve dikilen ve araçlarla müşterilere bağışlanan ağaçlar sayesinde 45.000 ton/yıl CO2 tasarrufu sağlandı.

Tasarruf edilen CO2’nin yılda 3 milyondan fazla ağacın emdiği miktara eşit olduğu belirtilirken Iveco Altenatif Güç Sistemleri İş Birimi Genel Müdürü Giandomenico Fioretti, “Bütün bu ağaçlar arka arkaya 7 metre arayla dikilseydi, Güney kutbundan Kuzey kutbuna uzanan bir çizgi oluştururlardı. Bunu hayal edebiliyorsanız, nakliye endüstrisinde doğal gaz ve özellikle biyo-CNG/LNG kullanımını yaygınlaştırarak ne kadar büyük bir fark yaratabileceğimize dair bir fikriniz olabilir. Sıfır karbon hedefimiz gerçekten elimizin altında” dedi.