IVECO, Londra’da gerçekleşen Kraliçe Elizabeth’in Platinum Jübile Geçit Töreninde, KB Event organizasyon firması ile yer aldı. İngiliz Kraliçesi Elizabeth’in 70. hizmet yılı şerefine düzenlenen törende IVECO, kutlama araçlarını çekmek için etkinliğe sürdürülebilir bir yaklaşım sağlayan ikisi CNG’li (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) olmak üzere üç adet IVECO S-WAY çekici sağladı.

İki biyometanlı IVECO S-WAY, 70’lerin Northern Soul Treylerini ve yıllar boyunca Postacı Pat, Sooty & Sweep, Bill & Ben, Bagpuss, Paddington Bear, Tehlikeli Fare ve Wallace & Gromit gibi sevilen çocuk karakterlerini içeren “Platinyum Arkadaşlar” aracını çekti. Üçüncü IVECO S-WAY çekici ise 80’lerin Breakdance aracını çekti.

KB Event Genel Müdürü Richard Burnett: “KB Event, etkinlik ve turlara sürdürülebilir çözümlerle öncülük ediyor – şu anda birkaç sözleşmemizde palm yağı içermeyen HVO Biyoyakıt kullanıyoruz – ve sürekli olarak yeni alternatifler keşfediyoruz. IVECO S-WAY araçları, Platinyum Jübile Geçit Töreninin, çevre dostu bir etkinlik olmasına yardımcı olan önemli bir bileşendi.” dedi.

Scania Eğitim Laboratuvarı Konya’da Açıldı Scania Eğitim Laboratuvarı Konya’da Açıldı

Doğal gazlı IVECO S-WAY, ağır kamyonlar için alternatif yakıt teknolojilerinde; denenmiş, test edilmiş ve ister sıkıştırılmış, isterse sıvılaştırılmış biyometan ile lider olmayı sürdürüyor. Yüzde 95 daha az karbondioksit salınımının yanı sıra araçlar, dizel eşdeğerlerine kıyasla yüzde 50 daha sessiz ve sürücüler için de konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Editör: Akın Öcal