Ticari araç pazarında artan Pazar payıyla dikkat çeken IVECO, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlediği dev lansmanla dünya çapından yaklaşık 1,300 müşteri, bayi ve uluslararası basın üyesine yenilenmiş tüm ürün yelpazesinin ve hizmetlerini tanıttı.

Son dört yılda enerjisini ve kaynaklarını pazarın hızlı gelişimini öngörmeye adayan marka, ürünlerini müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre yenilemek için yatırımlar yaparak ağır ticarideki payını S-WAY ile 2019’dan 2022’ye kadar kısa bir süre içinde yüzde 5’ten 8’e yükseltti. 

Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici

Elektrikli araç alternatiflerinin geliştirilmesini hızlandırdı ve Almanya'nın Ulm kentinde ilk ağır hizmet tipi elektrikli kamyonu ürettiği özel bir üretim merkezi kuran IVECO, elektrikli araçların yanı sıra doğal gazlı ve geliştirdiği hidrojenli ticari araçlarıyla da çok enerjili motor stratejisini uygulamaya devam edeceğini açıkladı.


 
Geniş katılımlı lansmanda konuşan Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, şunları söyledi: "Değişim için çabalamak, son dört yılda tüm kaynaklarımızı adadığımız tam zamanlı bir iştir. 2019'da yeni bir yolculuğa başladık ve müşteri odaklı ve tamamıyla onların ihtiyaçlarına göre araçlarımızı yeniden şekillendirdik, geliştirdik ve IVECO'da derin bir evrim geçirdik. Müşterilerimizin bize duyduğu güvenden dolayı hem çok çalıştık hem hızlı yol aldık. Şimdi gururla belirtmek isterim ki bugün tarihimizde yeni bir sayfa açıyoruz. Full Range Model Year 2024 Lansmanı ile korkusuzca ilerleme, 360 derece mobilite ekosistemi ile, tüm segmentlerde ihtiyaçlara göre en uygun teknoloji seçimi ve en kapsamlı hizmet teklifiyle müşterilerimizi destekleme kapasitemizi gösteriyoruz.” 

Dizelden hidrojene ürün yelpazesi
IVECO, tarihinde ilk kez 1 milyar Euro'luk yatırımla tüm ürün yelpazesini tek seferde yeniledi. IVECO, bu son teknoloji ürünü seriyi geliştirirken dört temel unsura odaklandı: iş verimliliği, sürücü deneyimi, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik. 

IVECO, çevresel etkileri azaltmak için doğal gazla çalışanlar dahil olmak üzere içten yanmalı motorlu araçlarını geliştirmeye devam ediyor. IVECO bu kapsamda hafif ve ağır serilerinin elektrikli versiyonlarını geliştirdi.

Yeni Cursor 13 motoruyla birlikte yeni IVECO S-WAY çekiciyi de tanıtan şirket, orta segmentte yer alan Eurocargo modelini de yeni gelişmiş güvenlik teknolojileriyle birlikte ve tasarım değişlikleriyle yenileyerek tanıttı. 
Markanın hafif ticari araç sınıfındaki Daily modelinin pazarda artan payına dikkat çekilirken, esnek batarya ve şarj olanaklarıyla üretilen modelin farklı iş ihtiyaçlarına özel modelleri de misafirlere tanıtıldı. 

Değişen ticari araç endüstri ihtiyaçlarını karşılamak için filoların operasyonlarının yanı sıra sürücülerin yolculuk süreçlerini iyileştirmek, konforlarını ve güvenliklerini artırmak için geliştirilen hizmetler de yenilendi. 

IVECO, üretkenliği artırarak, toplam sahip olma maliyetini azaltarak ve aracın menzilini ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkararak elektrikli araçlara geçişi kolaylaştırmak için tasarlanmış eMobility'ye özel hizmetlerle müşterilerinin sıfır emisyonlu mobiliteye geçişini destekliyor. 

IVECO, GATE ile (Yeşil ve Gelişmiş Ulaşım Ekosistemi), elektrikli mobiliteye erişmek isteyen "yeşil" ticari araçların uzun vadeli kiralanması için yenilikçi, her şey dâhil, kullanım başına ödeme iş modeli sunuyor.

Yeni dönem yeni modern logo
IVECO, 48 yıl önce başlayan bir yolculuğunda yeni döneme geçişi yeni bir marka kimliğinin tanıtımıyla kutladı. Markanın dinamizmini ve yenilikçiliğini ifade eden siyah renkteki yeni logo, markanın tarihiyle gurur verici bir bağ kuruyor: Logoda mavi enerji rengindeki ışık parlamasının, IVECO'nun mirası ile yeni enerji geleceği arasındaki kavşağı temsil ettiği kaydedildi. 

Metallica’nın Avrupa turnesine IVECO S-WAY eşlik edecek
Geniş katılımla ve özel gösterilerle gerçekleşen Değişimin Kendisi Ol temalı gecede Iveco ve dünyanın en ünlü müzik gruplarından olan Metallica arasındaki iş birliği de ilk defa duyuruldu. IVECO CEO’su Gerrit Marx, Metallica’nın 2024 Mayıs ayında başlayacak Avrupa turnesinde S-WAY kamyonun efsane gruba eşlik edeceğini açıkladı. 
Metallica’dan Lars Ulrich de video mesajında sürdürülebilirliğe dikkat çekerek Iveco - Metallica iş birliğinden duyduğu memnuniyeti vurguladı.


 

Editör: Akın Öcal