Ticari araçlardan otomobillere kadar her alandan tedarik sanayinin bir araya geldiği Automechanika İstanbul 2022 Fuarı’na sektörün önemli firmaları geniş katılım gösterdi. Fuarda görüşme sansı bulduğumuz Iveco ve CASE İş Makineleri İstanbul Yetkili Bayisi İstanbul Fiat Yönetim Kurulu başkanı Cem Arı, canlı geçen fuarda pek çok müşterileriyle görüştüklerini kaydetti. 1965 yılında İstanbul Aksaray’da yedek parça ticaretiyle başlayan faaliyetlerinin devam ettiğini kaydeden Cem Arı, 1984 yılında yetkili bayiliğe geçmelerine rağmen yedek parça uzmanlıklarının hep devam ettiğini açıkladı.

Aksaray’daki dükkanlarının hala ilk açıldığı yerde faaliyetine devam ettiğini belirten Arı, yedek parça faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi: “Büyükçekmece’de de geçtiğimiz yıllarda açılan 100 dönüm üzerine kurulu 9,000 metrekare kapalı alana sahip plazamızda 115 çalışanla hizmet veriyoruz. Yedek parça için kullandığımız depolama alanı 3,500 metrekare ve çalışanlarımızın 32’si yedek parça ile uğraşıyor. Iveco Türkiye’nin yedek parça olarak en büyük bayilerinden bir tanesiyiz. Aksaray’da da perakende olarak çalışıyoruz ve sigorta şirketlerinin orijinal yedek parça tedariklerini yapıyoruz.”

Hidrojenli Taşımacılık Liderine Yakıt Hücreli Peuoget  Expert Filosu Hidrojenli Taşımacılık Liderine Yakıt Hücreli Peuoget  Expert Filosu

Türkiye’de yedek parça sektörünün hem üretim hem de ticaret anlamında çok büyük bir gelişim yaşadığını aktaran Cem Arı, fuardaki hareketliliğe dikkat çekerek yurtdışından daha fazla müşterinin Türkiye’de iş fırsatı aradığını da sözlerine ekledi.

Editör: Akın Öcal