30 Ekim 2023 tarihinde kurulan Lojistik Hizmet Sağlayıcılar Derneği (LOJİDER) ilk genel kurulunu 21 Şubat 2024 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi. 

3 ay gibi kısa bir dönemde üyeliği tamamlanan 204 üyeye ve 255 üyelik başvurusuna ulaşan LOJİDER, genel kurulda ilk yönetim ve denetim kuruluyla birlikte dernek başkanını da seçti. 

Kuruluş sürecinde derneğin geçici başkanlığını yürüten olarak Dr. Kayıhan Özdemir Turan LOJiDER Başkanı olarak seçildi. LOJİDER üyelerinin önerilerine, eleştirilerine ve desteklerine ihtiyaçları olacağını kaydeden Turan, en kısa sürede çalışma gruplarını oluşturacaklarını ve bu konuda üyelerinin desteklerini beklediklerini açıkladı. 

Volvo Trucks ZTT Nakliyat’a 22 Volvo Teslim Etti Volvo Trucks ZTT Nakliyat’a 22 Volvo Teslim Etti

2024 sonunda 500 üyeye ulaşma hedefleri olduğunu söyleyen Kayıhan Özdemir konuşmasında şunları söyledi: “Ülkemizin en fazla ticareti Avrupa yönünde. Bu noktada yeni çözümlerimizi paylaşacağız. Orta Koridor'un daha etkin kullanılması için yeni projelerimizi paylaşacağız. Üyelerimizin birbirleriyle iş birliği yapabilecekleri bir yapı üzerinde çalışıyoruz. Sektörümüze hizmet etmek adına çok çalışacağız. Uluslararası ulusal ayrımı yapmadan bir ilki geçekleştiren derneğimize büyük bir ilgi olması  bize cesaret veriyor.”

LOJİDER Yönetim Kurulu:
Engin Kırcı (Ares Nak.)
Kartal Ejder (Ejder Gümrük Müş.)
Burhan Çakan (Gürbulak Nak.)
Davud Gök (ISC Lojistik)
Levent Aydinç (John Good Loj.)
Kayıhan Özdemir Turan (KeyLine Loj.)
Engin Kargalıoğlu (SOFT)
Erkan Tan (Tan Loj.)
Habip Şen (Türkrail)
Osman Gökhan İskender (Ulusal Loj.)
Serap Göksoy (Well Enerji Nak.)
Tahir Alp Tuğhan (Yeditepe Loj.)
Nermin Önder (Yeniay Loj.)
Şerifi Türünç (Zen Ulaş.)

Editör: Akın Öcal