20-25 Eylül tarihleri ​​arasında Hannover'deki IAA Taşımacılık Fuarı, ticari araçlar, lojistik ve taşımacılık alanındaki trendleri ve yenilikleri gündeme taşıyacak. Yeni etkinlik konseptinin önemli bir kısmında ise IAA Konferansı'nın bir parçası olan dört tema günü belirlendi. Dördüncü tema günü "Belediye Taşımacılığı", 23 Eylül'de Alman Nakliye Şirketleri Birliği (VDV) ile iş birliği içinde gerçekleşecek.

Gürkan Filosu Renault Trucks’la Büyüyor Gürkan Filosu Renault Trucks’la Büyüyor

Belediye taşımacılığının çeşitli fırsatları ve zorlukları, açılış konuşmaları, panel konuşmaları gibi çeşitli formatlarda tartışılacak, Güncel konular arasında yerel toplu taşımada iklim-nötr hareketlilik, toplu taşımanın dijitalleştirilmesi, geleceğin yerel taşımacılığı için kentsel planlama kavramları ve yüksek bilet fiyatları yer alacak.

Tema günü, Otomotiv Endüstrisi Derneği (VDA) Başkanı Hildegard Müller ve Alman Nakliye Şirketleri Birliği (VDV) Başkanı Ingo Wortmann'ın ikili sohbetiyle açılacak. Konuşmacılar arasında BVG CEO'su Eva Kreienkamp, ​​Volvo Busses Almanya Genel Müdürü Gerd Schneider, Hamburg Belediye Trafik Geliştirme Departmanı Başkanı Dr Tina Wagner, Telekom MobilitySolutions CEO'su Dr Olga Nevska ve iş ve siyasetten birçok konuşmacı yer alacak.

VDV Genel Müdürü Oliver Wolff, Hannover'deki IAA ortak tema gününde şunları söyledi: "Mobilite sektörü kapsamlı bir dönüşüm sürecinin ortasında. Bu, tüm endüstrinin teknik, yapısal, organizasyonel ve ekonomik bileşenlerini etkiliyor. Bu nedenle, artık bireysel ulaşım modlarında ayrı düşünmek yerine ağ bağlantılı ve işbirlikçi bir şekilde düşünmek her zamankinden daha önemli. Otomotiv sektörü ve toplu taşıma, dijitalleşme ve otomasyon alanında ortak, uygulanabilir iş modelleri geliştirmeli.”

VDA Genel Müdürü Jürgen Mindel ise IAA ortak tema gününde: "VDV'nin 'Belediye Taşımacılığı' tema gününe sponsor olmayı kabul etmesinden çok memnunuz. IAA’daki tema günleri ile birlikte fırsatları ve tüm endüstride bizi ilgilendiren zorlukları tartışabilir ve çözümler için fikir alışverişinde bulunabiliriz” dedi.

Editör: Akın Öcal