Goodyear, hafif ticari araç lastik serisi Cargo’nun yelpazesini genişleterek bu alandaki iddiasını artırmayı amaçlıyor. Goodyear, 2023 yılı boyunca Goodyear EfficientGrip Cargo 2, Goodyear Vector 4Seasons Cargo ve Goodyear UltraGrip Cargo olmak üzere toplam 24 yeni ebat lastiği satışa sunmayı planlıyor.

LCV premium lastik pazarının 2028 yılına kadar Avrupa’da yüzde 4,2 oranında büyümesinin beklendiğini söyleyen Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San, “Yeni Cargo ürün yelpazesi, Goodyear’ın iddiasını daha da artıyor. Yaz, dört mevsim ve kış lastiği pazarlarında müşterilerimizin taleplerini karşılamaya devam ederek, mevsimler arasında yüzde 89'a varan kapsama alanı sunmayı hedefliyoruz. Bu da Goodyear'ın hafif ticari araç lastik portföyünü pazardaki en eksiksiz portföylerden biri haline getiriyor” dedi.


Goodyear Lastik Sigortası ile ürünler güvence altında
Goodyear olarak sadece ürün anlamında değil, hizmet bakımında da filo şirketlerinin çözün ortağı konumunda olduklarını söyleyen Ertan San, “Bu grubun en önemli modellerinden olan Goodyear EfficientGrip Cargo 2 deseni lastiklerimize özel sunduğumuz Goodyear Lastik Sigortası hizmetimiz de bunlardan biri. Lastikte oluşan yıpranma, yırtılma ve yarılma hasarlarını veya tamiri mümkün olmayan balon yapmış ve kopma, yolunma, pullanma sebebiyle kullanılmaz duruma gelmiş lastikleri güvence altında alan hizmetimiz sayesinde filo şirketlerinin hareketliliğine de önemli katkı sağlıyoruz” dedi.

ZF’in 2023 Satışları 46 Milyar Euro’yu Geçti ZF’in 2023 Satışları 46 Milyar Euro’yu Geçti

Orijinal ekipman
Halen önde gelen hafif ticari araç üreticileri tarafından tercih edilen Goodyear, yakın zamanda Volkswagen ID.Buzz ve ID.Buzz Cargo için de lastik tedarikçisi olarak seçilmişti. Ayrıca, Mercedes'in Sprinter ve EQV modelleri, orijinal ekipman olarak en yeni Goodyear lastikleriyle donatılıyor.

Filolar, dayanıklılık ve güven arıyor
Hafif ticari araç pazarının önümüzdeki on yıl boyunca büyümeye devam edeceğine inandıklarını söyleyen Goodyear Avrupa Pazarlama Direktörü Sonia Leneveu, “Bu nedenle Goodyear bu özel segment için özel teknolojilerle yenilikler yapmaya devam ediyor. Filolar, güvenilirlik ve dayanıklılık sunan birinci sınıf lastikler kullanarak arıza sürelerini azaltarak maliyet tasarrufu sağlayabilir. Özellikle Goodyear Vector 4Seasons Cargo'daki dört mevsim çözümümüz, Avrupa'nın birçok bölgesindeki filoların tüm yıl boyunca koşullar için doğru lastiğe sahip olduklarından emin olabilecekleri anlamına geliyor” dedi.
 

Editör: Akın Öcal