TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti

Aydın’daki fabrikasında başta silobas ve tanker gibi özel ürünler imal ederek ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ihraç eden OKT Trailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, girdiği Aydın Sanayi Odası (AYSO) seçimlerini tek aday olarak kazandı. Bir süredir AYSO meclis başkanlığını yürüten Gökhan Maraş’ın girdiği seçimlerde 15 meslek komitesi ile 31 meclis üyesinin seçimi yapıldı.
Bölgenin ihracatını arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Gökhan Maraş yaptığı açıklamada, ihracat rakamlarını daha ileriye taşımayı ve üye sayısını arttırmayı hedeflediklerini açıkladı. 


Ok Kardeşler’den OKT Trailer’e
1981 yılında Ramazan Maraş tarafından Aydın’da kurulan OK Kardeşler, 1983 yılında ürettiği ilk damperin ardından tanker üretimiyle yelpazesini genişletmeye başladı. 1991 yılında Aydın Organize Sana Bölgesi’nde ilk yatırımına başlayan şirket, damperdeki yenilikçi çözümlerine devam etti. 2000’li yılların başında alaşımlı alüminyumu ürünlerinde ana malzeme olarak kullanmaya başlayan Ok Kardeşler, 2001 yılında Avrupa ülkelerine ihracat yapmaya başladı ve 2004 yılında OKT Trailer S.R.L İtalya'da kuruldu. Yine 2004 yılında ADR’nin Türkiye’de kabulünden 10 yıl önce ADR Sertifikalı Alüminyum Tanker Semi Treyler ürününü de pazara sunmaya başlayan OK Kardeşler, sonraki süreçte ADR’li tanker ve silobas ürünleriyle öne çıkarken, daha sonra hayvan taşıyıcı yarı römork gibi özel ürünlerle de varlığını güçlendirdi.
Zaman içinde ihracattaki başarısıyla ismini OKT Trailer olarak değiştiren şirket, hayata geçirdiği dev AR-GE merkeziyle de adından söz ettirdi.

Editör: Akın Öcal