Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu

Dijital sürücü kabini teknolojileri ve sürücü yardım sistemleri daha konforlu ve güvenli hale gelen Tourneo Connect, Ford ve Volkswagen arasındaki işbirliğinin güçlü bir yansıması olarak dikkat çekiyor. 
Tourneo Connect, ikinci koltuk sıraları kullanılmadığında, iş veya spor ekipmanları için daha ferah bir yük alanı yaratmak için katlanabiliyor, yatırılabiliyor veya çıkarılabiliyor. Ön yolcu koltuğu; uzunluğu 3 metreye kadar yüklerin araç içinde taşınabilmesi için katlanarak yatırılabiliyor.
Her iki tarafta kayan büyük yan kapılar, bol sayıdaki bardak tutucu, saklama alanları ve şarj yuvası ile daha da geliştirilen araç, panoramik cam tavan ve çift alanlı klimaya da sahip. 
Ford’un binek otomobillerinde kullandığı yeni tasarım dili Yeni Tourneo Connect’te de kendi gösteriyor. Ford’un SUV’den esinlenen Active serisinde petek ızgara, çamurluk kaplaması ve kaydırma plakasını da içeren kendine özgü görünümünün bir parçasını da koyu ve işlenmiş metalden oluşan çift tonlu bir yüzeye sahip özel 17 inçlik alaşımlı jantlar oluşturuyor. Titanium’da saten krom detay, karartılmış arka camlar, 17 inç alaşımlı jantlar, önümüzdeki dönemde satışa sunulacak Deluxe’te ise çok parlak siyah ön panjur çerçevesi ve jant bilezikleri yer alıyor.  
Tourneo Connect modellerinin ön panelinde önemli araç sistemlerine ulaşımı sağlayan büyük bir dokunmatik ekran bulunuyor. Titanium’da 8.25 inç ve Active’de 10 inç ekran sunuluyor. Dokunmatik ekran; navigasyon, ses ve kabin havası için kontrol sağlarken telefon bağlantısı, araç bilgisi ve ses ayarları gibi diğer özellikler ise menüler altında toplanmış. 
Dijital gösterge paneli de Titanium ve Active serileri ile standart geliyor. Dijital panel, sürücülere daha fazla bilgi ve kontrol sunmak için merkezi eğlence ve bilgi sisteminin yanında çalışabilen gösterge konsolunda 10.25 inçlik bir ekrana sahip. 


Yeni sürücü destek sistemleri 
Yeni Tourneo Connect, yolculukları daha konforlu, pratik ve daha güvenli hale getirebilmek için sürücü destek teknolojisi sunuyor. Araçtaki standart teknik özellikler şunlar yer alıyor: Çarpışma Önleme Yardımcısı, Şeritte Kalma Sistemi, Sürücü İkazı, Hız Kontrol Sistemi, Ayarlanabilir Hız Sınırlandırma Sistemi, Yokuş Kalkış Desteği, Ön ve arka park sensörleri.
Motor seçenekleri
Benzin ve dizel motorları seçenekleri arasında barındıran Yeni Tourneo Connect, 5,1 /100km’den başlayan beklenen yakıt tüketimi ve 133 g/km’den başlayan CO2 emisyonlarına sahip olduğu kaydediliyor. 
Dört silindirli turbo şarjlı motor yelpazesinde, bir adet 114 PS ve 220 Nm tork üreten 1,5 litre EcoBoost benzinli motor ve 122 PS ve 320 Nm tork ya da 102 PS ve 280 Nm tork üreten iki adet EcoBlue dizel motor bulunuyor. (Benzinli motorun ve 102 PS dizel motorun önümüzdeki dönemde devreye alınması planlandığı kaydediliyor). 
Yedi ileri vitese sahip PowerShift çift kavramalı otomatik şanzıman da Tourneo Connect kullanıcıları tarafından tercih edilecek. 
Tarihinde ilk defa dört tekerlekten çekiş seçeneğini sunan modelde sistem, sürüş koşullarına ve zeminlere bağlı olarak torku tekerlekler arasında otomatik dağıtarak zorlu koşullarda ilerlemeyi sağlıyor.
 

Editör: Akın Öcal