Volvo Trucks’ın Verimli Aero Serisi Türkiye’de Tanıtıldı Volvo Trucks’ın Verimli Aero Serisi Türkiye’de Tanıtıldı

“2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” (ITOY) ödüllü F-MAX ile Avrupa’ya güçlü bir şekilde açılan Ford Trucks, Arnavutluk pazarına Albanian Motor Company iş birliği ile giriş yapacak. Ford Trucks Albania çatısı altında, Ford Trucks markası Arnavut müşterilere hizmet edecek.
Ford ile ilişkisi uzun yıllara dayanan Albanian Motor Company arasındaki iş birliği bir açılışla duyurulurken, etkinliğe Amerika Tiran Büyükelçi Yardımcısı Demian Smith de katıldı. 


Açılışta konuşan Ford Trucks Orta ve Doğu Avrupa Bölgeler Lideri Selim Yazıcı, “Arnavutluk’un önde gelen, deneyimli kuruluşlarından Albanian Motor Company ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki bu iş birliği sayesinde Arnavutluk’taki müşterilerimize mümkün olan en iyi şekilde hizmet sunacağız. Balkanlarda ve Avrupa’nın tamamında kalıcı, güçlü büyüme hedefimizi hız kesmeden gerçekleştiriyoruz. Üretim gücümüz, mühendislik kabiliyetlerimiz ve bir üst seviyeye taşıdığımız tasarım, teknoloji ve araç geliştirme becerilerimiz sayesinde Türkiye’de ürettiğimiz ağır ticari araçları 40’ı aşkın ülkeye ihraç ediyoruz.” dedi.
Güçlü enerji, turizm ve tarım sektörleri ile dikkat çeken Arnavutluk; Balkanların en batısında, İtalya’nın en işlek limanlarından olan Bari limanın tam karşısında yer alan stratejik konumuyla ve her geçen yıl büyüme trendi gösteren otomotiv endüstrisiyle öne çıkıyor.
 

Editör: Akın Öcal