Ford Otosan’ın ağır ticari araçlardaki markası Ford Trucks, dünya çapında büyümesine İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika ve Lüksemburg ve son olarak Avrupa’nın en büyük pazarları olan Almanya ve Fransa’dan sosnra Avusturya ile devam ediyor.  F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir’de sıfırdan geliştirdiği ürün yelpazesi ile Ford Trucks, Avusturya pazarına F-Trucks Austria GmbH iş birliği ile giriş yapacak. 
 “2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” (IToY) ödüllü F-MAX aynı yıl Avusturya’da ağır ticari araç gazetecileri tarafından “Yılın Kamyonu” ödülünü almıştı. 
Ford Trucks olarak uluslararası büyüme planlarını pandemiye rağmen, kilit önem taşıyan pazarlarda ardı ardına yaptıkları gerçekleştirdiklerini söyleyen Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, şunları söyledi: “Ford Trucks olarak 60 yılı aşkın süredir ağır ticari sektöründe “En verimli taşıma çözümleri ile değer yaratmak” vizyonumuz ile ilkleri başarmaya ve dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz. Sıfırdan geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (IToY) ödülünü kazanan F-MAX, üretim gücümüzün, mühendislik kabiliyetlerimizin, tasarım, teknoloji ve araç geliştirme becerilerimizin ulaştığı noktanın en önemli göstergelerinden biri olmaya devam ediyor. Ağır ticari sektöründe kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan biri olan Avusturya’da sektörün önde gelen, tecrübeli kuruluşlarından KLV Rent ve Hama Austria ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki, F-Trucks Austria GmbH, markamızı Avusturyalı müşterilere mümkün olan en iyi şekilde temsil edecek.”
Avrupa'nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Avusturya’nın global büyüme planlarında önemli bir role sahip olduğunu vurgulayan Turfan, “Ford Trucks olarak, Batı Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz, büyümemiz kuzey ülkelerine doğru devam edecek. 2024 yılı itibariyle Kuzey Avrupa ülkelerine girmeyi planlıyoruz. 2025 yılına kadar toplam 55 ülkede bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Mercedes Kamyonlara Kampanyalı Bakım Fırsatı Mercedes Kamyonlara Kampanyalı Bakım Fırsatı


Turfan: “Hedefimiz tüm Avrupa’ya yayılmak”
Avrupa'nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Avusturya’nın buradaki büyüme planlarında kilit bir role sahip olduğunu vurgulayan Turfan, “Avrupa’nın ticaret hatlarının kalbinde yer alan stratejik konumu ile uluslararası taşımacılıkta önemli noktalarından birine sahip Avusturya lojistik faaliyetler açısından çok önemli bir pazar. Bu ülkede faaliyet göstermemiz küresel büyüme planlarımız kapsamında kritik bir adım. Ford Trucks olarak, hedefimiz global büyüme planlarımızda kritik önem taşıyan tüm Avrupa’ya yayılmak” dedi.
Ford Trucks, yüzde 100 elektrikli kamyonunu ve Ford Otosan’ın geliştirdiği bağlantılı ve otonom sürüş teknolojilerini geçtiğimiz günlerde Hannover’de düzenlenen Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) tanıtmıştı. Bağlantılı ve yenilikçi teknolojilere sahip yüzde 100 elektrikli kamyon; Ford Otosan’ın uzun dönem sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, ağır ticari araçlarda 2040’ta sıfır emisyon hedefine yönelik önemli bir adım niteliği taşıyor. Ayrıca Ford Trucks’ın 2030 yılında Avrupa’ya satışlarının yarısının sıfır emisyonlu olması hedefinin gerçekleşmesinde büyük rol oynuyor.

Editör: Akın Öcal