Petrol fiyatlarındaki küresel artış ve yüksek döviz kurlarıyla birlikte neredeyse iki kat pahalanan akaryakıtta hırsızlığına son verdiklerini söyleyen Eren Teknik Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanifi Bulut, bu alanda taşımacılık sektörünün en büyük ortaklarından biri olduklarını kaydetti.

Akaryakıt fiyatlarına artışla birlikte Fuel Guard sistemlerine olan ilginin de arttığını kaydeden Bulut, şunları söyledi: “Son dönemlerde yakıta üst üste zam geliyor. Bu zamlar eskiden kuruş bazında iken şimdilerde lira bazında gerçekleşiyor. Bir dönemin altına hücumunda olduğu gibi şu anki konjonktürde yakıta hücum dönemini yaşıyoruz. Durum böyle olunca yakıtın bir damlası bile çok kıymetli olmaya başladı. Bu kadar değerli hale gelen akaryakıtta kayba uğramak istemeyen kurumların talebiyle işlerimiz yüzde 25 ila yüzde 35 arasında arttı diyebiliriz.”

Yurtdışından yakıt alma dönemi kapandı

Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu

Yakıtın sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada pahalandığını belirten Bulut, eskiden yurtdışından yakıt alan lojistikçilerin artık yurtdışından yakıt alma gibi bir şansı da olmadığını vurgulayarak lojistik sektörünün bir damla yakıtı heba etme gibi bir lüksü bulunmadığını söyledi.

Müşterileri arasında lojistikten gıdaya, iş makinelerinden kamu kurumlarına kadar pek çok kuruluşun bulunduğunu açıklayan Bulut, ürünlerinde 20 yıllık garanti uyguladıklarını da sözlerine ekledi.

Editör: Akın Öcal