Adı Yunan mitolojisinden esinlenen Titano, farklı pazarlardaki müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere dayanıklı, çok yönlü ve teknolojik bir araç olarak tanıtılıyor. 

Fiat Titano’nun markanın 2023 başından bugüne kadar liderliğini sürdürdüğü Brezilya'nın hareketli pazarlarında, Strada ve Toro pick up ailesine katılarak bu liderliği sürekli hale getirmede etkili olması bekleniyor.  Engebeli arazilerde yol almak üzere tasarlanan bu FIAT Titano’nun tarım sektörü de dahil olmak üzere iş ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirildiği kaydediliyor. 

Volkswagen Amarok’ta Kasım’a Özel Kredi Kampanyası Volkswagen Amarok’ta Kasım’a Özel Kredi Kampanyası

Stellantis ailesi altında satışta olan Peugeot’nun Landtrek pick-up modeliyle neredeyse aynı tasarıma olan FIAT Titano, markanın D segmentindeki 1 tonluk pick-up boşluğu doldurması hedefleniyor. 

Henüz teknik detayları verilmeyen FIAT Titano’nun, siparişe açıldığı Cezayir pazarında 5,330 mm uzunlukla tek ve çift kabin olarak 4 donanım paketiyle 4 tekerlekten çekiş ve 6 ileri otomatik şanzımanla tanıtıldığı görülüyor.


 
FIAT, daha önde 1 tonluk pick-up segmentine 2015 yılında Mitsubishi L200  fabrikasından çıkan Fullback modeliyle girmişti. Avrupa pazarıyla birlikte Türkiye’de de satılan FIAT Fullback üretimi 2019 yılında sona ermişti. 

Editör: Akın Öcal