FIAT markası 2023 yılı Ocak-Mart döneminde de liderliğini korudu. İlk 3 ayda, hem otomobil ve hem de toplam otomotiv pazarının en çok tercih edilen markası olan FIAT, hafif ticari araç pazarındaki kuvvetli oyuncuları Doblo ile Fiorino modelleriyle de pazarın en çok satan ikinci markası oldu. FIAT, 2023 yılının ilk 3 ayında gerçekleştirdiği 49 bin 704 adet otomobil ve hafif ticari araç satışıyla toplamda yüzde 21,1’lik pazar payı elde etti. 

Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı

Mart ayında toplam otomotiv pazarının yüzde 19,7’lik kısmını tek başına Fiat markasının oluşturduğunu belirten FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, “Fiat Egea, liderliğini  sürdürüyor.  Egea Cross’a da kuvvetli müşteri ilgisi gözlemliyoruz. Bulunduğu segmentin en üst seviyesinde teknoloji ve konfor sunan Egea’nın Cross gövde tipi 9 bin 765 adetlik satışla, 2023’ün ilk 3 ayında da segmentinde lider oldu” dedi.


Sözlerine FIAT markasının hafif ticari araçlardaki istikrarlı satış performansına da değinen Aytaç “Yılın ilk 3 ayında FIAT markasının satışlarının yüzde 98’i yerli üretimden oluştu. Tofaş’ta üretilen Doblo ve Fiorino sınıflarının önde gelen modelleri olmayı sürdürdüler.” diye konuştu. 
Doblo ve Fiorino modellerine ek olarak FIAT hafif ticari araç modelleri Ducato, Scudo ve Ulysse modelleriyle birlikte 2023 yılının ilk 3 ayında 15,314 satış adedine ulaştı. 

Cumhuriyetin 100’üncü Yılına Özel Üretim

Altan Aytaç ayrıca FIAT markası olarak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü Yıldönümü"nü yerli üretim modellerimizle kutlamak istiyoruz. Bu vesileyle, Tofaş Fabrikası’nda üretmekte olduğumuz tüm modellerimize, imza niteliğinde “Cumhuriyet 100 Yaşında” logosu ekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti için bu özel ve senede Egea Ailesi, Doblo ve Fiorino modellerimizde bu logoya yer veriyoruz. Markamızın liderliği Cumhuriyet’in 100’üncü yılı anısına gerçekleştirdiğimiz bu uygulamayla daha da anlamlı olacak.” diyerek sözlerine son verdi. 
 

Editör: Akın Öcal