900 beygir gücüyle Mercedes Benz’in mevcut G-Serisi üzerinde geliştirilen Brabus XlP 900 6x6 Superblack, çift kabinin arkasındaki pick-up  alanı ve ek bir aksla altı tekerlekten çekiş özelliğiyle satışa sunulan en güçlü pick-up modeli olarak dikkat çekiyor. 

Ineos Pick-Up Pazarına Grenadier Quartermaster’la Girdi Ineos Pick-Up Pazarına Grenadier Quartermaster’la Girdi

Brabus XlP 900 6x6 Superblack, 6,18 metrelik uzunluğuyla ve 2,09 metrelik genişliğiyle segment dışı olarak tanımlanabilecek bir araç. 6 tekerlekten çekiş sağlayan araç, gücünü kaporta kapağının şeffaf bölmesinden görülebilen 4,5 litrelik hacme sahip ROCKET 900 V8 çift turbo motordan alıyor. Bu motorun modifikasyonu aracın geliştirildiği Mercedes-AMG G 63’ün V8 motoru üzerinde büyük değişiklerle gerçekleştirilmiş.

İki özel yüksek performanslı turboşarj ile donatılan araç, 662 kW / 900 beygir gücüyle birlikte 1,250 Nm değerinde tork gücü sağlasa da bu değer elektronik olarak 1.050 Nm ile sınırlandırılmış durumda.  

Dokuz vitesli otomatik şanzıman ve altı tekerlekten çekiş özelliği ile BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK, sıfırdan 100 kilometreye sadece 5,2 saniyede çıkabiliyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış olmasına rağmen saatte 210 kilometre hıza ulaşabiliyor.  

Pick-up gövdesi için daha uzun bir merdiven şasi ile donatılan araçta bu alan aynı zamanda ikinci arka aks için de alan sağlıyor. Aracın arkasındaki iki akstaki bağımsız süspansiyonlar, XLP için özel olarak geliştirilmiş portal akslarla donatılırken, bunun sonucunda 47,3 santimetreye ulaşan yerden yükseklik değeri ve gelişmiş off-road özellikleri de bu tasarım anlayışını geliştirmiş. 

Editör: Akın Öcal