Continental’den Ticari Araç Lastiklerine Yakın Bakış Continental’den Ticari Araç Lastiklerine Yakın Bakış

Küresel otomobil ve hafif ticari araç üreticilerine yan sanayi üretimi yapan Ecoplas, iç ve dış giydirme parçaları, hava üfleçleri, orta konsol, boyalı parçalar gibi geniş bir çerçevede üretim yapıyor. Gebze Fabrikası’nı 10 milyon Euro yatırımla yenileyerek yeni yerine taşınan ve yaptığı yeni yatırımıyla üretim çeşitliliğini de arttıran Ecoplas, 2020 yılında ikinci üretim tesisi olarak Sakarya Fabrikası’nı 50 milyon liralık yatırımla hayata geçirmişti.  

Ford Romanya Fabrikası’na ihracata hazırlanıyor

Yeni yatırımla birlikte üretim yeteneklerini artırdıklarını söyleyen Ecoplas Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı, “Gebze fabrikamızda plastik enjeksiyon, boya ve montaj hattımızla dünyanın önde gelen otomotiv markalarına üretim yapıyoruz. Yeni yatırımla birlikte hatasız üretim ve yüksek kalite anlayışımızı destekleyecek Elektronik PCB Dizgi Hattı’nı da devreye almış olduk” dedi. Toyota’nın en önemli tedarikçileri arasında yer aldıklarını vurgulayan Ecoplas Başkanı Kemal Yazıcı, Toyota’nın hem Türkiye’deki fabrikasına parça tedariki yaptıklarını hem de Fransa, İngiltere, Güney Afrika ve Japonya’daki fabrikalarına parça ihraç ettiklerini belirterek, yeni dönemde Ford’un Romanya Fabrikası’na da ihracata başlayacaklarını kaydetti.

Şirket olarak 2021-2022 dönemlerinde de ödülleri toplamaya devam ettiklerini ifade eden Kemal Yazıcı, “Bu dönemde Toyota Motor Europe ve Toyota Boshoku Europe’ten toplam 7 ödül aldık. Bu ödüllerle Ecoplas, üretimlerindeki kaliteyi ortaya koyduğu gibi maliyet yönetimi ve müşteriye zamanında ürün teslimatı becerisini de tasdik ettirmiş oldu” diye konuştu. 
 

Editör: Akın Öcal