2018 yılında Türkiye’de şirket açan ve 2020 yılında faaliyetlerine başlayan Amazon, Türkiye’de büyük lojistik merkezi açacağını açıkladı.

E-ticaret devinin Türkiye’de kuracağı ilk lojistik üssünün 2022 sonbaharında İstanbul’da hizmete gireceği açıklanırken buradaki istihdamın 1000 çalışanı aşacağı kaydedildi.

İstanbul’da kurulacak lojistik merkez için 100 milyon doların üzerinde bir yatırım planlanırken, son dönemde artan müşteri talebinin karşılanması hedefleniyor.

Amazon, İstanbul Tuzla’da kurulacak yeni Amazon Lojistik Üssü için mühendislik, insan kaynakları, muhasebe, operasyon ve bilgi işlem (IT) gibi merkez fonksiyonları için işe alım süreçlerini başlattı. Amazon, uzun vadeli iş stratejileri doğrultusunda Türkiye’de devreye alınacak lojistik üssü ile bölgede nitelikli istihdam sağlarken, müşterilerine sunduğu hızlı ve güvenilir teslimat hizmetlerine de devam edeceğini de açıkladı.

Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı

Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego “Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin de altını çizmek istiyoruz. İşe alım süreçlerinde değişen tecrübe ve eğitim geçmişlerine sahip adaylar için çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışı ile kariyer fırsatları sunuyoruz" değerlendirmesinde bulundu. Perego, tatmin edici ücret ve yan haklar ile modern ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak ilk senede yaratacakları 1000'i aşkın yeni iş fırsatı için son derece heyecanlı olduklarını aktardı.

Editör: Akın Öcal