Mars Logistics 2024’te 50 Elektrikli Çekici Alacak Mars Logistics 2024’te 50 Elektrikli Çekici Alacak

Değişen dünya ile farklı iş modelleriyle gelişen taşımacılık sektörü yeni iş birliklerine şahitlik ediyor. Diginak.com’un, Helmet Broker’ın da desteğiyle işletmelerin ticari risklere karşı güvence altına alınması noktasında gerekli uygulamaları etkin bir şekilde yürüttüğünü vurgulayan Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca, “Diginak.com, Türkiye’nin en büyük 3 dijital taşımacılık platformundan birisidir.  Özellikle KOBİ’ler için çok popüler olan spot taşımacılık hizmetini dijital platform üzerinden üretiyoruz. Müşterilerimiz, platformumuz üzerinden taşımacılık ihtiyaçlarını uçtan uca dijital olarak yönetebiliyor. Bunun yanı sıra tüm taşımaların sigorta teminatımız altında olması da çok önemli bir hizmetimiz.  Ayrıca, diginak.com ile artık tüm kamyoncuları tek cari altında yönetilebiliyor. Bu da çok önemli bir zaman ve işgücü avantajı sağlıyor. Taşıması sağlanacak tüm ürünler için sevkiyat öncesi ve sevkiyat esnasında riskler her zaman var. Taşımanın yanı sıra müşterimizin bu yolculuk esnasında oluşabilecek risklerini de önemsiyoruz. Hem bu sektörel riskler, hem de Dünya ve Türkiye ekonomisinin zor bir dönemden geçmesi sebebiyle riskleri en aza indirebilmek için alacak sigortası yaptırmayı uygun gördük. Tam da bu noktada yolumuz Helmet Broker ile kesişti. Taşımacılıkta en büyük risklerden birisi yük kayıp/hasar riski, biz de ilk bunu konuşmaya başladık ama çalışmalarımızın ilk meyvesini farklı bir konuda, Devlet Destekli Alacak Sigortası noktasında aldık. Diğer başlıklarda çalışmalarımız etkin bir şekilde devam ediyor” dedi.

Devlet Destekli Alacak Sigortası sayesinde risklere değil, işlerine odaklandıklarının altını çizen Karaca, “Taşımacılık sektörünün dijitalleşme yolculuğunda risklerin sigorta ürünleri ile güvence altına alınmasının yanı sıra bir güçlü bir vizyona ihtiyacınız var. İşte bu vizyonu tek başınıza geliştirmeniz çok da mümkün değil. Biz Helmet Broker’ı bir hizmet satan/alan gibi görmüyoruz. Periyodik  toplantılarımızın sonunda her zaman yeni bir fikir ve yeni bir bakış açısı ile ayrılıyoruz. İşte bu birliktelik Diginak.com’a ciddi bir rekabet avantajı sağlıyor ve birliktelik bizim için çok değerli hale geliyor” diye konuştu.

Diginak.com ile yapmış oldukları ortaklıktan bahseden Helmet Broker Genel Müdürü A. Galip Gökakın, “Taşıması sağlanacak tüm ürünler için sevkiyat öncesi ve sevkiyat esnasında riskler her zaman bulunmaktadır. Taşımanın yanı sıra, müşterimizin bu yolculuk esnasında oluşabilecek riskleri minimuma indirmek önem taşımakta. Helmet Broker olarak kullanmış olduğumuz Qiro iş modeli ile birlikte lojistik ve forwarder firmalara sunduğumuz Nakliyat Emtia Sigortası üzerine tasarlanmış iş modelini yazılım ile destekleyerek sektörün ihtiyacına esnek, verimli ve hızlı çözüm sunuyoruz. Diginak.com’un müşterilerinin tüm lojistik süreçlerini, Helmet Broker’ın da sigorta işlemlerini Qiro ile dijitalleştirmesi ile sektöre değer katabileceğimiz bir ortaklık sinerjisi yaratmış olduk. Bu değerli ve katma değeri yüksek iş ortaklığımızın uzun yıllar devam etmesini diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Editör: Akın Öcal