TET Global Lojistik’ten Kadın Kamyon Sürücülerine Destek TET Global Lojistik’ten Kadın Kamyon Sürücülerine Destek

Kariyerine 2009 yılından beri DHL Supply Chain Türkiye’de devam eden Buket Cox, önceden Orta Doğu, Afrika, Türkiye Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye Hukuk Direktörü olarak görev yapıyordu. 1 Kasım 2022 itibariyle DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Cox,  bu görevinde DHL Supply Chain Orta ve Doğu Avrupa bölge yapılanması içinde çalışacak.
DHL Supply Chain Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olan Cox, DHL Supply Chain Türkiye’nin dönüşümünde ve yeniden yapılandırılmasında önemli rol oynamıştı. DHL Supply Chain 2025 stratejilerinin temelini oluşturan 4 ana başlık ışığında çalışmalarını sürdürecek olan Cox, DHL Supply Chain Türkiye yönetim kurulu üyeleriyle birlikte; bağlı çalışanlar, operasyonel mükemmellik, mutlu müşteriler ve geleceğe yatırım alanlarında projeler geliştirmeye hazırlanıyor.
Buket Cox, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından, aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku ve The George Washington Üniversitesi’nde İş Hukuku alanında yüksek lisans dereceleri kazandı. Cox, daha sonra University of Delaware’de İşletme ve Kurumsal Yönetim alanında eğitim aldı. 
 

Editör: Akın Öcal