DHL, Malezyalı moda tasarımcısı Christy Ng ile iş birliği yaparak özel ve sınırlı sayıda üretilen bir koleksiyonu piyasaya sundu. DHL x Christy Ng koleksiyonu, pandemiye rağmen her gün güvenilir şekilde teslimat yapan DHL kuryelerinden ilham aldı. Koleksiyon içerisinde DHL’in herkesçe bilinen sarı ve kırmızı logosunu taşıyan parçalar yer alıyor. Ürünlerde aynı zamanda DHL’in kendine has koli etiketleri, teslimat araçları, marka renkleri ve logo yorumları da kullanıldı. Christy Ng’nin online mağazasında yer alan siparişlerin gönderimleri sadece DHL tarafından yapılıyor.

Sağlık Lojistik 500 Adet Scania Çekici Aldı Sağlık Lojistik 500 Adet Scania Çekici Aldı

Christy Ng, koleksiyonu şöyle anlatıyor: “Yaptığımız işlere her gün destek veren kuryelerden ilham alan bu koleksiyonda DHL ile çalışmak benim için büyük bir mutluluk. Bu zor günleri atlatmamıza yardımcı olmak için durup dinlenmeden gayret sarf eden tüm DHL çalışanlarına bu vesileyle saygılarımı sunmak istedim. Pandemi döneminde moda sektöründe olmak gerçekten zorlayıcıydı ve bu durum, ürünlerimizi nasıl satacağımızı  yeniden düşünmemize yol açtı. Güvenilir ve hızlı çevrimiçi gönderim şimdi her zamankinden daha da önemli ve DHL e-Ticaret Çözümleri, hızlı ve esnek bir şekilde gönderim yapabilmemiz için inanılmaz bir altyapı sunuyor. Bu, küresel hedeflerimiz açısından bizim için muazzam bir destek.”

DHL e-Ticaret Çözümleri Malezya Genel Müdürü Anil Gautam  ise şunları söylüyor: “Christy Ng’nin tüm DHL çalışanlarına saygı duruşu niteliğinde bir iş ortaya koymak istemesinden onur duyduk ve bu iş birliğini müşterilerimizle paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Artık herkes favori kargo şirketinin hangisi olduğunu gururla ortaya koyabilir. DHL, yurt içi ve uluslararası sevkiyatların yanı sıra dünyanın dört bir yanında  online perakende satış yapanların gönderim ihtiyaçlarını da karşılar. Christy Ng, nasıl herkese pozitiflik sunmayı arzuluyorsa biz de çevrimiçi alışverişin hem müşteriler hem de satıcılar açısından pozitif ve keyifli bir deneyim olmasını sağlıyoruz.”

Bu aslında DHL’in moda alanında yaptığı ilk çalışma değil. Deutsche Post DHL Group’un bir parçası olan DHL Express Türkiye de bu sene benzer bir proje ile dikkat çekmişti. DHL Express Türk modasının öne çıkan ismi Gökhan Yavaş ile #FeelTheBlanks (#BosluguHisset) kampanyasına imza atmıştı.

Editör: Akın Öcal