McBurney Transport Group'un satın alınmasıyla DFDS’in İngiltere ve İrlanda'daki ağını genişleteceği bu hizmetleri Avrupa ve DFDS'nin faaliyet gösterdiği Türkiye'ye bağlayacağı kaydediliyor. 
Kuzey İrlanda'da yerleşik olan McBurney Transport Group, ve İngiltere ve İrlanda'da normal ve sıcaklık kontrollü stratejik olarak konumlanmış çok sayıda deposuyla perakendecilere, süpermarketlere ve gıda üreticilerine 800'den fazla çalışanıyla hizmet veriyor. Grup, yaklaşık 400 çekici ve 955'i frigorifik treyler olmak üzere 1360 treyler filosu işletiyor. 

Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici


DFDS CEO'su Torben Carlsen, satın alma anlaşmasıyla ilgili şunları söyledi: “DFDS, İngiltere ve İrlanda pazarlarına güvenilir ve verimli nakliye ve lojistik hizmetleri sunmaya kendini adamıştır. Artan önemle, İngiltere ve İrlanda hizmetlerimizi geniş ağımız aracılığıyla Avrupa'nın geri kalanına bağlıyoruz. McBurney Transport Group'un satın alınmasıyla, özellikle dayanıklı gıda sektörüne yönelik olarak müşterilerimize sunduğumuz tekliflerin kapsamını genişletiyoruz."


McBurney Transport Groups'un kurucusu Norman McBurney OBE ise “DFDS'nin bir parçası olarak yeni geliştirme fırsatlarına erişim elde ediyoruz. DFDS'nin kapsamlı nakliye ağına erişim de dahil olmak üzere daha geniş pazar kapsamının, uzun süredir bizimle çalışan birçok müşterimize fayda sağlayacağından eminim. Birçok sadık ve özverili çalışanımızın bu işlemden sonra rahat ve mutlu olacağına eminim” dedi. 
Yasal onaya tabi olan satın alma girişimin onaylanmasından sonra McBurney Transport Group, DFDS İngiltere ve İrlanda soğuk zinciri ile entegre olacağı kaydediliyor. 
Türkiye’de de gündem satın alma
2022 yılında İngiltere’de balık dağıtım şirketi Colley Brothers’ı ve İrlanda merkezli faaliyet gösteren Lucey Transport’u satın alarak pazara olan yoğun ilgisini gösteren DFDS, Akdeniz İş Birimi ile Türkiye’nin en büyük Ro-Ro operatörü olarak faaliyet gösteriyor. Son yıllarda önemli yatırımlara imza atan DFDS, Türkiye’nin en büyük lojistik şirketlerinden olan Ekol Lojistik’in karayolu taşımacılık operasyonlarını satın almak üzere görüşmelere devam ettiği biliniyor. 

Editör: Akın Öcal