Depo yatırımlarının yanı sıra taşıma filosunu da güçlendiren DB Schenker Arkas, Tırsan'dan 13 adet Tenteli Perdeli Multi Ride treyleri törenle teslim aldı. 

Tırsan’ın Adapazarı'ndaki fabrikasında gerçekleşen araç teslim törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ev sahipliği yaparken, törene başta DB Schenker Arkas'ın Genel Müdürü Özgür Al olmak üzere DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Direktörü Andreas Stadler, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Dilem Karakaya, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Recep Öndal Demirci katıldı.


 
DB Schenker Arkas Genel Müdürü Özgür Al, devam eden filo yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi: "Karayolu taşımacılığı alanında Avrupa'da lider konumumuzu pekiştirmek adına Tırsan ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, sektördeki varlığımızı daha da güçlendirecek. Ürünün intermodal taşıma çözümleri sunarak hem karayolu hem demiryolunda kullanılabiliyor olması bizim için oldukça önemli. Bu noktada, operasyonel hareket kabiliyetimizi artırabilmek için Tırsan’ın treylerleri ilk tercihimiz oldu. Müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmak ve operasyonel verimliliğimizi artırmak için sürekli olarak yeni yatırımlar yapıyoruz. Bu iş birliği, bu hedeflerimize ulaşmamıza önemli katkılar sağlayacak."

CMA CGM Renault-Volvo Ortaklığına Katıldı CMA CGM Renault-Volvo Ortaklığına Katıldı

Son 5 senedir otomotiv sektörü patent sıralamasında aralıksız ilk üçte olduklarını ayda 6 patent ürettiklerini hatırlatan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ise “Avrupa inovasyon ödüllerinde en kısa sürede her kategoride toplam 9 ödüle ulaşan ilk ve tek üreticiyiz. 2023 yılında Gebze’de devreye alınan Avrupa’nın en yüksek test kapasiteli merkezlerinden 2. Ar-Ge merkezimizle sektörümüzü ileri taşıyacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. DB Schenker Arkas’ın yeni yatırımlarında bir kere daha Tırsan’a güvenmelerinden memnuniyet duyuyor, uzun soluklu iş birliğimizin devam edeceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

Editör: Akın Öcal