Filo ve depo yatırımlarına 2023 yılında hız veren DB Schenker Arkas, özellikle kontrat lojistiğinde verdiği hizmet kapasitesinde ciddi bir büyüme yakaladı.
Türkiye’deki müşteri talebine yanıt verebilmek adına Ankara’da dokuzuncu depo açılışını gerçekleştiren şirket, bu yıl açtığı iki depoyla birlikte kapasitesini yüzde 15’in üzerinde artırmış oldu.

Miran Lojistik’ten 50 Adetlik Tırsan Treyler Yatırımı Miran Lojistik’ten 50 Adetlik Tırsan Treyler Yatırımı


DB Schenker Arkas Genel Müdürü Özgür Al, Ankara’daki depo açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi: “DB Schenker Arkas olarak bu yıl bünyemize iki depo daha katarak hizmet kapasitemizi artırmaktan ve yeni istihdam yaratmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Özellikle Türkiye’nin tam merkezinde yer alan başkentimiz Ankara’da böyle bir alana sahip olmak, sanayisi ve ticareti gelişen bu bölgede yer almak bize gelecekte yapacağımız yatırımlar ve yeni müşterilerle iş birliği yapmak adına büyük katkı sunacak. Bu sene bizler için oldukça verimli ve yatırımlarla dolu bir sene oldu. Önümüzdeki dönemde de aynı hızla ve heyecanla yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kontrat lojistiğinde farklı pek çok hizmet verebilecek donanımda hazırlanan Ankara deposu, özellikle otomotiv sektörüne ev sahipliği yapacak. Ayrıca, depolama hizmetlerine ek olarak şirketlere özel katma değerli hizmetler de sunulacak.

Editör: Akın Öcal