Bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerine devam etmeye başlayan Daimler Truck, 2021 yılında grup satışlarının yaklaşık 455.000 adede ulaştığını açıkladı.

Daimler Truck, geçtiğimiz mali yılda grup satışlarını önemli ölçüde artırdı. 2021 için, önceki yıl seviyesinin yüzde 20 üzerinde (2020: 378.290 adet) satışa imza atan şirket, grup düzeyinde ve segmentlerde hacim hedeflerine ulaştığını duyurdu.

Küresel çip sorununda yaşanan tedarik sorunlarının, grubun büyümesini yavaşlattığı kaydedilirken yaklaşık 455.000 adetlik kamyon ve otobüs satışına imza atıldı. Şirket, 2021'in özellikle ilk yarısında en önemli pazarlarında yaşanan toparlanmadan fayda sağlarken yılın ikinci yarısında Avrupa ve ABD gibi temel pazarlarda güçlü talebe rağmen arz kısıtlamalarının üretimi yavaşlatmasından etkilendi.

Scania IAA’da Çevreci Araçlarını Tanıttı Scania IAA’da Çevreci Araçlarını Tanıttı

Daimler Truck markalarından başta Mercedes-Benz olmak üzere Kuzey Amerika’da Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses ile Asya’da FUSO ve BharatBenz ve otobüste Mercedes-Benz & Setra markalarıyla belirlenen hacim hedeflerine ulaştı.