DAF kamyon ve çekicilerle sunulan PACCAR Connect'in kolay erişim ve mevcut üçüncü taraf yazılımlarla basit entegrasyonla öne çıktığı kaydediliyor. Tüm yeni DAF XB, XD, XF, XG ve XG+ modelleri en az 10 yıllık PACCAR Connect ile birlikte standart olarak sunuluyor. 

PACCAR Connect; kamyon ve çekicideki donanım ve yazılım, kabindeki ayrılabilir tablet (isteğe bağlı) ve neredeyse tüm sabit veya mobil cihazlardan erişilebilen çevrimiçi portal olmak üzere çeşitli bileşenlerden oluşuyor ve araçların ve tüm filonun performansı, lojistik süreçler ve sürücülerin performansı hakkında gerçek zamanlı bilgiler sunuyor. 

PACCAR Connect'in en büyük faydalarından biri olarak 'üçüncü taraf' olarak adlandırılan mevcut lojistik uygulamalarının çevrimiçi portaldaki verileri kullanabilmesi olarak gösteriliyor. Bu kolaylık, lojistik süreçleri ve bir filonun performansını bir bilgisayardan ve tabletten izlemeyi kolaylaştırıyor. 

PACCAR Connect Tablet, PACCAR Connect'in mobil hizmetlerini DAF navigasyon sistemine bağlanarak operatörün ana merkezi tarafından çizilen yeni rotaların doğrudan DAF Truck Navigation sistemine gönderilebiliyor. 
PACCAR Connect, tüm kamyon ve filo performanslarını 7/24 çevrimiçi olarak görüntülemeyi veya "Rapor Planlayıcı" aracılığıyla bunları e-posta ile göndermeyi mümkün hale getiriyor. Rota ve yakıt raporları, bireysel tercihlere göre kontrol panelinde görüntülenebiliyor. Maksimum verimliliğin elde edilmesi amacıyla PACCAR Connect, bir kamyon teslimat konumuna yaklaştığında veya bir bayide bakım yapıldıktan sonra kamyon yeniden tamamen çalışır duruma geldiğinde ana merkezi bilgilendiren "coğrafi sınırlar oluşturma" özelliğinden de yararlanıyor. 

Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici

Daha kapsamlı bilgiye ihtiyaç duyan filo sahipleri, isteğe bağlı ECO Score ve Araç Sağlığı modüllerini tercih edebilir. ECO Score, sürücünün performansı hakkında ayrıntılı bilgi verirken Araç Sağlığı modülü aracın durumuna odaklanıyor.
 
Standart olarak 10 yıl ücretsiz güncelleme
Yeni DAF XB, XD, XF, XG ve XG+ modellerinin her biri, araç sahipleri değişse bile on yıl boyunca standart olarak PACCAR Connect'e bağlanarak bu süre boyunca, portalın tüm güncellemeleri en güncel yazılım kullanılarak ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Yeni ve daha kapsamlı PACCAR Connect için yazılım güncellemesinin DAF Connect kullanıcılarına ekstra ücret talebi olmadan sunulacağı açıklandı. 
 

Editör: Akın Öcal