Küresel pick-up pazarında 2022 yılında satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 8,5 oranında yükselten Isuzu D-Max yeni ön ızgara ve jant tasarımı ile daha da dinamik ve güçlü bir görünüme kavuştu. Nisan ayında makyajlı Isuzu D-Max pick-up modellerini pazara sunan Anadolu Isuzu, 2022 yılında Türkiye’de 1,317 adet pickup satışı gerçekleştirmişti. 

Isuzu D-Max, Anadolu Isuzu tarafından dört farklı donanım seviyesinde ve yedi farklı versiyonda pazara sunuluyor. Isuzu D-Max’in “V-Cross” ve “V-Joy” serileri hem şehir hem arazi koşullarında sürüş konforu ve performans arayan müşterileri hedeflerken, Isuzu D-Max’in “V-Go” serisi donanım seviyesi temel iş gücü gereksinimi karşılayacak şekilde tasarlanmış. Isuzu D-Max’in “V-Life” serisi ise iş gereksinimlerinin yanı sıra kişisel ve günlük kullanım için tercih eden müşteriler düşünülerek geliştirilmiş. 

2020 yılında tamamen yenilenerek yollara çıkan Isuzu D-Max pick-up ailesi, 1,9 litrelik Common-Rail VGS Turbo Intercooler 4 silindirli motoru, araç güvenliğini ve sağlamlığını artıran şasisi, güçlü süspansiyon yapısı ve daha güçlü frenleme sağlayan özellikler sunuyor. Isuzu D-max ailesi, tüm versiyonları ile 800 mm’lik sudan geçiş yüksekliğine sahip ve zorlu koşullarda bile üstün manevra yeteneği sağlayan yaklaşma ve uzaklaşma açılarına sahip.  

Toyota Hilux Hybrid 48V 2,8 Litrelik Motorla Tanıtıldı Toyota Hilux Hybrid 48V 2,8 Litrelik Motorla Tanıtıldı

Isuzu D-Max’in 4x4 versiyonları kullanıcılarına diferansiyel kilit sistemi ile off-road severlerin taleplerine yanıt verirken, adaptif hız sabitleme, arka radar, yağmur ve ışık sensörü, kör nokta algılama, stereo kamera ve bununla birlikte sunulan (ADAS) ileri sürüş destek sistemleri sunuyor. 9 inç dokunmatik multimedya, kablosuz Apple Car Play ve Android Auto bağlantısı, çift bölgeli dijital klima gibi özellikleri Isuzu D-Max’e bağlanabilirlik ve konfor sağlıyor.

Isuzu D-Max, bi-LED farları, tasarımdaki iddiasını pekiştiren yeni ön ızgarası ve jantları, modern renk kombinasyonları, yan basamaklar ve tavan rayları gibi detaylarla daha güçlü bir görünüme kavuşurken dokuz farklı renk seçeneği de aracın bireysel kullanıcı ilgisini çekiyor. 

Isuzu D-Max’in Türkiye’deki pazar payı yüzde 10,7
Avrupa’da Euro NCAP, Avustralya’da ise ANCAP tarafından yapılan değerlendirmelerde 5 yıldız alan Isuzu D-Max’in pazar payı da artmaya devam ediyor. 
Konuyla ilgili bilgi veren Anadolu Isuzu Ticari Fonksiyonlar Grup Direktörü Hakan Kefoğlu şunları söyledi: “Türkiye’de büyümesini her geçen yıl daha da artıran pick-up pazarındaki payımızı otomobil severlerin büyük beğenisini toplayan Isuzu D-Max ailemiz ile büyütmeye devam ediyoruz. 2022 yılı içerisinde D-Max satışlarımızı bir önceki yıla göre artırırken bu segmentteki pazar payımızı da yüzde 6,5’dan yüz 10,7 seviyesine yükselttik. Isuzu D-Max pazarın giderek artan taleplerine yanıt verirken, aynı zamanda pick-up kullanıcı profilini de geliştirmeye devam ediyor. Hem binek araç konforu ile şehir içi kullanım için de ideal özellikleri hem de iç ve dış tasarımında ticari araç kalıplarını kıran modern çizgileri ile Isuzu D-Max ile pazardaki payımızı 2023 yılında daha da artırmayı hedefliyoruz.”

Editör: Akın Öcal