Allison Ventures İnovasyonu Yatırımla Destekleyecek Allison Ventures İnovasyonu Yatırımla Destekleyecek

Gerçek yakıt tasarrufu ve garantili yüksek kilometre hedefiyle tasarlandığı ifade edilen Conti EcoPlus kamyon lastiklerinin uzun yol taşımacılığında daha sürdürülebilir lojistiğe katkıda bulunacağı kaydediliyor. Continental’in bu üçüncü nesil çevre dostu lastik serisi; geçen yıl yenilenen Conti EcoPlus HS3+ ve Conti EcoPlus HD3+ lastiklerinin ardından, yeni Conti EcoPlus HT3+ römork lastiği ile tamamlanıyor.

Premium lastik üreticisi, yenilikçi kauçuk hamur bileşimleri ve modern üretim teknolojilerinin test edilip onaylandığı Conti EcoPlus HT3+ uzun yol taşımacılığı lastiğini daha da iyileştirerek lastiğin hem yuvarlanma direncinin hem de kilometre performansının optimize ettiğini vurguladı. Yakıt verimliliğinin yanı sıra yeni 3PMSF işareti, zorlu karlı veya buzlu yol koşulları dâhil, her türlü hava koşulunda lastiğin güvenlik bilgilerini gösteriyor.

Yenilenen Conti EcoPlus HT3+, çift katlı sırt yapısı ile hem sırt hem de yanak bölgesi için geliştirilen kauçuk bileşimleri, kilometre performansını artırırken yuvarlanma direncini daha da aşağı çekmeyi başarıyor. “Fuel Saving Edge” teknolojisi ve optimize edilen kılcal kanal deseni ile iyileştirilen lastiğin yeni kanal geometrisi, basıncı lastik sırtı boyunca daha etkin bir şekilde dağıtarak eşit aşınma sağlıyor. Böylece tek taraflı aşınma veya karkasta hasar oluşması önlenerek lastiğin kaplanabilirliği korunuyor.

Continental Lastik Geliştirme Müdürü Hinnerk Kaiser ürün tanıtımıyla ilgili açıklamasında, “Conti EcoPlus HT3+'nın piyasaya çıkışıyla emisyonu önemseyen filo operatörleri için ürün serimizi tamamladık. Bu sağlam, uzun ömürlü ve yakıt tasarruflu kamyon lastiği, filo müşterilerimizin uzun yol lojistik operasyonlarını daha sürdürülebilir hale getirmelerine yardımcı oluyor" dedi.

Editör: Akın Öcal