Toplam taşıma hacminin yüzde 25’ini, toplam depolama kapasitesinin ise yüzde 75’ini kimyasal ürünlerin oluşturduğu Çobantur Boltas, 24-26 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek 9. Turkchem Uluslararası Kimya Sanayi Fuarı’nın Diamond Sponsoru olarak sektördeki deneyimlerini ve kimya sektörüne uluslararası standartlarda sunduğu taşımacılık ve depolama hizmetlerini katılımcılar ile paylaşacak. 

Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı

Çobantur Boltas Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Müge Karahan “Mükemmel Lojistiğin Formülü” isimli bir oturum gerçekleştireceklerini söyleyerek 45 yıldır kimya sektörünün dev oyuncularına hizmet verdiklerini kaydetti.  Türkiye’de ve Avrupa’da depolama çözümleri sunduklarını anlatan Karahan, kimya sektöründe yük taşımanın ya da depolamanın standart yüklere nazaran daha çok bilgi ve deneyim gerektirdiğini söyledi. 
Müşteri odaklı ve yüke özel lojistik anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Karahan, “Kimya sektörüne hizmet verirken güvenlik çok önemli. Güvenlikte göz ardı edilecek herhangi bir unsur, istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir” dedi. 
Karahan, kimya ürünlerinin taşınmasını ve depolanmasını, uluslararası standartlarda ve profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek filolarındaki son teknoloji ile donatılmış ve tamamına yakını ADR’li yaklaşık 300 araç ve 1.200 ekipman sayesinde kimya sektörüne ilişkin lojistik operasyonlarında esneklik ve hız avantajıyla öne çıktıklarını kaydetti. 
Karahan, “Bu alandaki deneyimimizle her zaman ilk tercih edilen şirketlerden biri olduk. Tehlikeli ve kimyevi maddelerin taşınması ve depolanması süreçlerinde kalite, güvenlik ve performansımızı düzenli olarak ölçümlüyoruz.” dedi. 
 

Editör: Akın Öcal