2023 yılında Türkiye’de en hızlı büyüyen hafif ticari araç markası  olan Citroen, 20 Mayıs 2024 tarihinde Yeni Berlingo Combi, Yeni Berlingo Van, Yeni Jumpy, Yeni Jumpy Panelvan ve Jumper modellerini İstanbul’da tanıttı. 

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım’ın ev sahipliğini yaptığı tanıtım toplantısında Citroën’in Türkiye’de en çok sattığı Berlingo Combi ve Berlingo Van modelleri de sergilendi. Citroen dünyasında 2018 yılında Türkiye’nin 14. Sırada olduğunu kaydeden Selen Alkım, 2023 yılında Türkiye’nin satış adetlerinde 3. Sıraya yükseldiğini açıklayarak, “2023’te Citroen, Türkiye’de 63,153 araç sattı. Bu araçların 17,758 adedi ticari araçlardan oluştu. Bu rakamlarla en hızlı büyüyen ticari araç markası olarak toplam pazarda yüzde 6,7 paya sahip olduk” dedi.

Iveco Türkiye’den Çok Seçenekli Haziran Kampanyası Iveco Türkiye’den Çok Seçenekli Haziran Kampanyası

Alkım, Citroen Türkiye olarak 2024 yılında pazarında toplam 67 bin adet araç satmayı hedeflediklerini ve bu araçların 20 bin adedinin ticari araçlardan oluşmasını beklediklerini açıklayarak hafif ticari araç pazarında yüzde 7.9’luk pazar payı almayı amaçladıklarını sözlerine ekledi. 

Citroën Türkiye Ürün, Fiyat ve Kampanya Müdürü Ümmiye İnan da yaptığı sunumda Citroën’in Türkiye pazarına sunduğu Yeni Berlingo Combi, Yeni Berlingo Van, Yeni Jumpy, Yeni Jumpy Panelvan ve Jumper modelleri hakkında bilgi verdi. Yeni Citroën modelleri hakkında bilgi veren Ümmiye İnan’ın sunumunun ardından araçların satış fiyatları açıklandı. İnan yaptığı konuşmada 1996 yılında ilk defa tanıtılan Berlingo modelinin bugüne kadar 3,5 milyon adetten fazla satıldığını kaydederek, modelin yeni marka logosu dışında yeni Eco LED ön farlar, yeni ön ızgara ve ön alt tampon, turuncu detaylar ve Azur Mavi ve Haki Yeşil gibi yeni renklerle sunulduğunu sözlerine ekledi. 


Aracın iç tasarımında ise 10 inçlik dijital gösterge paneli, 10 inçlik dokunmatik multimedya ekranıyla birlikte yeni ısıtmalı direksiyon simidi gibi özelliklerin öne çıktığını söyleyen İnan, aracın motor ve şanzıman seçeneklerinin aynı kaldığını belirtti. 

Lansman kampanyasına göre rekabetçi fiyatlarla tanıtılan Yeni Berlingo Combi 1.090.000 TL’den, Yeni Berlingo Van, 860.000 TL’den,  Yeni Jumpy 1.650.000 TL’den, Yeni Jumpy Panelvan 1.130.000 TL’den ve Jumper’de 1.330.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 

Editör: Akın Öcal