Citroen hafif ticari araç ailesinin büyük üyesi Jumper; karavan dönüşümüne uygunluğu ile karavan meraklılılarının da dikkatini çekmeye hazırlanıyor. Özellikle salgın döneminde Avrupa’da karavana olan talep yüzde 20 artarak 2020 yılında 160 binden (AB) fazla moto-karavan satıldı.

Römork karavanda küçük bir düşüş yaşanmasına rağmen moto-karavanlara olan yoğun ilginin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Citroen’in ticari araç ailesnin en büyük Jumper, tasarımından gelen karavana dönüşümdeki uygunluğu, geniş iç hacmi ve yüksek yükleme kapasitesi ile ticari taşımanın yanısıra karavan için de en uygun modeller arasında yer alıyor. Kolayca karavana dönüştürülebilen Citroën Jumper, iddialı olduğunu da boyutları ve özellikleriyle gösteriyor.  17 metreküpe varan yükleme kapasitesiyle rakiplerinden ayrılan Jumper, aynı zamanda mobil ofis ortamı yaratan aksesuar seçenekleri de sunuyor.

4 farklı uzunluk, 3 farklı dingil mesafesi ve 3 farklı yükseklik ile Citroën Jumper, en uygun olan boyutun seçilmesine olanak tanıyor. İki kanatlı bagaj kapıları 96° veya 180° açılma açısıyla kolay bir yükleme sunarken akıllı bir bağlantı sistemi tarafından açıldığı açıda sabit tutuluyor. İsteğe bağlı iki adet sürgülü yan kapı ile yükleme ve boşaltma işlemleri her zaman kolaylaşıyor. Citroën Jumper, dinamik sürüş ve iyileştirilmiş yol tutuş özelliklerini Euro 6.2 düzenlemelerini yerine getiren 2.2 litrelik BlueHDi dizel motorlarıyla birleştiriyor. Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon salım değerleriyle yüksek verimlilik seviyesi sunan yeni nesil motorlar güç aralıkları 120 HP ile 165 HP arasında değişen üç farklı motor seçeneğiyle tercih edilebiliyor.

Mercedes Elektrikli Sprinter’la Başarı Hikayesine Hazırlanıyor Mercedes Elektrikli Sprinter’la Başarı Hikayesine Hazırlanıyor

Editör: Akın Öcal