Elektrikli ticari araçlar Türkiye’de henüz pazardan küçük pay alsa da pazardaki oyuncu sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Elektrikli hafif ticari araç pazarında Türkiye’de satışa başlayan en son marka  Atmo Grup tarafından ülkemizde temsil edilen SWM Motors oldu. 

Şirketin Türkiye’de 1 milyon 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan modeli SWM X30L EV, 305 kilometrelik menzile ve 1000 kilogramlık taşıma kapasitesi sunuyor. 

Her iki tarafta çift sürgülü kapıya sahip olan SWM X30L EV, 4.495 mm’lik uzunluğa ve 2.925 mm’lik aks aralığına sahip olan model 5 metreküplük yükleme alanı sunuyor. SWM X30L EV, 700 kilogramlık taşıma kapasitesi sunarken markanın bataryası CATL üretimi ve 41.86 kWh kapasiteye sahip.
 
Günümüzde Avrupa’da kullanılmayan NEDC döngüsüne göre 305 kilometrelik menzil vadeden yeni SWM X30L EV, AC şarjda 6 saatte şarj olabilen araç, DC şarj ile 45 dakikada yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor. Arkadan çekişe sahip olan araç, 60 kw (80 bg) güç ve 220 Nm tork üreten bir motorla eşleştirilmiş. 

Peugeot Rifter Mayıs Ayında Segment Lideri Oldu Peugeot Rifter Mayıs Ayında Segment Lideri Oldu

Araçta LCD gösterge paneli, Android ve Apple Carplay bağlantılı 10 inçlik multimedya ekranı, klima, çift hava yastığı, ABS+EBD, EPS, ESC, lastik basınç sensörü, yokuş kalkış desteği, LED farlar, deri koltuklar, enerji rejenerasyonu, batarya ısıtma ve soğutma fonksiyonu, elektrikle ayarlanabilen camlar, arka kamera ve park sensörü gibi zengin bir donanım listesiyle sunulan SWM X30L EV, yaya koruma sistemi gibi güvenlik ekipmanlarına da sahip. 
 

Editör: Akın Öcal