Elektrikli pick-up haberlerinin merkezi genelde dünyanın en büyük pazarı olan ABD olurken Çin'de üretilen tamamen elektrikli pick-up modelleri  pazarı heyecanlandırıyor. Daha önce yine başka bir üretici olan Maxus, elektrikli pick-up modeli Avrupa'da tanıtırken şimdi de Çinli otomotiv üreticisi Zhejiang Geely Holding COVID-19 salgınıyla birlikte Çin’de daha çok gelişmeye başlayan dış alan aktivitelerden gelen talebi yeni elektrikli pick-up modeliyle karşılamayı hedeflediğini açıkladı.

Volvo’nun da sahibi olan Çinli Geely, RD6 adını verdiği ilk pick-up modelini vitrine çıkardığı çevrimiçi etkinlikte yeni markası RADAR’ı da tanıttı. Lotus’un şef tasarımcısı Peter Horbury tarafından tasarlanan RD6’da ön kaputun altında içten yanmalı bir motor olmadığı için bagaj olarak kullanılabildiği belirtilirken aracın yük alanında çeşitli ekipmanlar için şarj birimleri olduğu göre çarpıyor.

Kamp Karavan İstanbul Fuarı Devam Ediyor Kamp Karavan İstanbul Fuarı Devam Ediyor

Satış fiyatı açıklanmayan elektrikli pick-up modelinin tek şarj ile 600 kilometrenin üzerinde menzile sahip olacağı kaydedildi. Çin’de toplam pazarın yüzde 2’nin oluşturan pick-up pazarında alıcıların çoğu çiftçilerden oluşuyor pek çok şehir merkezinde ve yolda ise pick-up girişleri kısıtlanıyor.