Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Çelikler Holding filosu dev Ford Trucks kamyon teslimatıyla genişledi. Holdingin filosunda bundan önce de 164 adet Ford kamyon bulunuyordu.
7 Aralık 2022 tarihinde Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen araç teslimat töreninde Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Çelikler Holding Genel Müdürü Halil Ersoy hazır bulundu. 
Teslimat töreninde konuşan Çelikler Holding Genel Müdürü Halil Ersoy, araç filolarını yeni nesil modellerle yenileyerek hem operasyonel hem de çevresel performanslarını geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, “Zorlu inşaat sahalarında ve güç koşullarda verimli operasyonlar yürütmek bizim için çok önemli. Ford Trucks araçlar şirketimizin de çalışanlarımızın da büyük beğenisini kazandı. Yeni geliştireceğimiz projelerde de iş birliği için Ford Trucks’ı tercih etmeye devam edeceğiz” dedi.


Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören ise, törende yaptığı konuşmada  şunları söyledi: “Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Çelikler Holding’in filosuna katılmak üzere 110 adet Ford Trucks aracımızı teslim etmekten mutluyuz. Bizim için iş ortaklarımızla birlikte değer yarattığımız uzun vadeli iş birlikleri geliştirmek çok değerli. Yüksek performanslı motoru, manevra kabiliyetleri ve ileri teknolojik donanımlarıyla kendini zorlu sahalarda kanıtlamış araçlarımıza çok güveniyoruz. Ülkemizdeki ticari araç ekosistemini paydaşlarımızla birlikte büyütmeye devam edeceğiz.” 
Ford Trucks inşaat serisinde yer alan araçlar 420PS’a kadar güç üreten, 9L ve 13L Ecotorq motor seçenekleriyle donatılırken 16 vites MT ve AMT otomatik şanzıman opsiyonuyla sahalara çıkıyor. 
 

Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var

piabet
Editör: Akın Öcal