Türkiye’deki cirolarının bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdüğünü açıklayan Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, 2024 sonuna kadar 320 milyon liralık yatırım yapacaklarını açıkladı.

Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği LOJİDER Kuruldu Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği LOJİDER Kuruldu

Viyana’da, 2012 yılında Türk girişimci Yusuf Erkara tarafından kurulan Bulung Logistics, 2015’ten bu yana Türkiye’de de faaliyet gösteriyor.

Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, bu pazardan kazandıklarını bu pazara harcadıklarını, büyük ölçekli filo yatırımları yaptıklarını belirtti. Bu yıl 100 milyon lira yatırım yapacaklarını anlatan Kasap, 2024 sonuna kadar 3 yıllık yatırım bütçelerinin 320 milyon liraya ulaşacağını dile getirdi.

Kasap, yatırımın önemli bir kısmının ekipman ve araç alımında kullanılacağını, ilave olarak teknolojik altyapıya da harcama yapacaklarını ve depo yatırımlarına başlayacaklarını aktardı. Tümü ADR özellikli 115 çekici, 230’u tenteli dorse, 30’u swap body, 250’si 45’lik box konteyner olmak üzere 600’den fazla özmal ekipmanları bulunduğunu vurgulayan Kasap, 250 adet daha 45’lik konteyner sipariş vereceklerini söyledi.

Kasap, hizmet verdikleri sektörlerin başında otomotivin geldiğini, yeşil lojistik uygulamalarına ve Avrupa Yeşil Mutabakat uyum çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, şunları da kaydetti: “Çıkışlarımızın yüzde 60’ını Ro-Ro ile Yalova’dan Sete’ye yapıyoruz. Sete üzerinden Fransa, İspanya ve Portekiz’e ulaşıyoruz. Yüzde 20’sini de Trieste’ye Ro-Ro ve Halkalı çıkışlı demir yolu taşımalarıyla gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın her yerine intermodal taşımalar yapıyoruz. Kara yolu ekipmanlarımız intermodale uyumlu. Yarı römorklarımızın hepsi vagona da gemiye de yüklenebilir, kara yolunda da kullanılabilir. Ayrıca şirketimizin Avusturya, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan’da da ofislerinin bulunması, Avrupa’daki gücümüzü artırıyor.”

Editör: Akın Öcal