Mars Logistics 2024’te 50 Elektrikli Çekici Alacak Mars Logistics 2024’te 50 Elektrikli Çekici Alacak

BMW Grup, sürdürülebilir operasyonlar için paketleme lojistiğinde çeşitli projeleri hayata geçiriyor. Grup, bu projelerle, karbon emisyonlarını azaltmak ve döngüsel ekonomi ilkelerini mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştirmek için tedarikçilerle yakın iş birliği içinde çalışmayı hedefliyor. Bu girişimin bir ayağı olarak grubun Avrupa'daki tesisleri, ambalajlarında daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanacak.

Yeni anlayışla imzalanan sözleşmeler için, lojistik amaçlı yeniden kullanılabilir ambalajlardaki geri dönüştürülmüş malzeme oranının bu yıl yaklaşık yüzde 20'den yüzde 35'in üzerine çıkacağı anlamına geliyor. Alternatif sürdürülebilir malzemelerin kullanılması, tek kullanımlık ambalajların azaltılması, belirli alanlarda hafif ambalajların kullanılmasıyla ve taşıma hacimlerinin azaltılması da karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olması hedefleniyor. BMW Grup’un paketleme için bir CO2 hesaplayıcısı aracılığıyla bireysel önlemlerin etkisini izlediği ve grubun genel hedefinin tedarik zincirindeki CO2 emisyonlarını araç başına yüzde 20 azaltmak (2019'a kıyasla) olduğu açıklanıyor.

BMW Grup Üretim Ağı ve Lojistik Başkanı Michael Nikolaides: konuyla ilgili yaptığı açıklamada “'Yeniden düşün, azalt, yeniden kullan, yeniden dönüştür' yaklaşımımız, ambalaj lojistiğinde de tutarlı bir şekilde uygulanıyor. Kullandığımız kaynak hacmini sürekli olarak azaltmak için yenilikçi stratejiler geliştiriyoruz, böylece karbon ayak izimizi azaltıyoruz. Lojistik olarak bizler de BMW iFACTORY'yi çalışır duruma getirmek için özellikle olayların "yeşil" tarafına odaklanarak üzerimize düşeni yapıyoruz 'Yeşil' minimum kaynak kullanan bir üretim süreci oluşturmak için en son teknolojilerden yararlanmak anlamına geliyor” dedi.

Editör: Akın Öcal