Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı

Tırsan, Adapazarı fabrikasında gerçekleştirdiği teslimat törenlerine Nevşehir merkezli sac rulo ve ağır genel yüklerde uzmanlaşan Blokbims ile devam etti.  Blokbims’e gerçekleşen 50 adet Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı ve Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Blokbims Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertaş ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek katılım gösterdi. 
 
Teslimat töreninde konuşan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Tam 47 yıldır, kendi teknolojimizi üreterek müşterilerimizin rekabetçiliğini artırıyoruz. Müşterilerimizi dinleyerek; yaptığımız her işe değer katıyor, sürekli geliştiriyor ve üretmeye devam ediyoruz. Bugün teslimatını yaptığımız Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı da mühendislerimizin yetkinliklerinin kusursuz eseridir. Müşterilerimizin rekabetçiliğini artırır, pazarın en uzun rulo haznesine sahip ve de intermodale uygundur. Sektörün öncü firmalarından Blokbims ile başarılı bir iş birliği içerisindeyiz ve bundan mutluluk duyuyoruz, bu iş birliğimizin daha uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu. 

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Blokbims Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertaş ise şirketleriyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Blokbims Entegre Tesisleri 1997 yılında, ülkemiz yapı sektöründeki eksiklik görülerek, bims (pomza) hammaddesi ile yapı malzemeleri üretmek amacıyla, Ertaş Grup çatısı altında, vizyoner, yenilikçi ve girişimci bir yaklaşımla kurulmuştur. Blokbims Entegre Tesisleri Nevşehir’de bulunan, 1.200.000 metrekare açık ve 35.000 metrekare kapalı alandaki tesisinde, alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ve MASA marka Alman menşeili tam otomatik makinaları ile, ulusal ve uluslararası yönergelere uygun, 300.000 adet/gün kapasiteyle üretim yapmaktadır. Sektörümüzün en güçlü filosuna sahip olan Blokbims, ürünlerini en kısa zamanda sorunsuz şekilde müşterilerine teslim etmektedir. Ürünlerimizde kalite ve müşteri memnuniyeti en büyük hedefimizdir. Yapacağımız yeni yatırımımızda da bu iki önemli unsuru göz önünde bulundurduğumuz için her zaman olduğu gibi, kalitesi, kapasitesi ve uzun ömürlü kullanımı ile her daim müşterilerinin tek tercihi olan Tırsan araçlarına yatırım yapmaya karar verdik” dedi.

Ertaş Grup filosunda şu an 90 adet Tırsan araç bulunduğunu kaydeden Ertaş, sözlerine şöyle devam etti: “Filomuza katmış olduğumuz Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, sektörün en uzun rulo taşıma havuzu ile ağır yükleri güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. Tırsan sağlamlığı ve kalitesi ile uzun yıllar güvenle kullanıyoruz. Ayrıca treylerin sahip olduğu ekstra güçlendirilmiş rulo kapakları sayesinde genel kargo taşımacılığı da yapabiliyoruz. Bu sayede filomuzda bulunan araçların fonksiyonelliği ve ikinci el değerini de artıyor. Filomuza yeni dahil etmiş olduğumuz diğer bir Tırsan aracı olan Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform aracı ise özel tasarlanmış güçlü şasi yapısı sayesinde, en zorlu yüklerimizi taşırken bile kolay ve güvenli taşıma avantajı sunuyor.  Öte yandan, Kässbohrer Açık Kasa’nın hem şasisi hem de tüm çelik kapak ve panelleri, aracın zorlu şartlardan etkilenmemesi için kataforez (KTL) kaplanıyor. Bu sayede araç 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alınıyor. Böylece filomuzda bulunan araçlar, daha uzun ömürlü kullanıma sahip oluyor ve ikinci el değerini de koruyor. 2024 yılında da yeni yatırımlar yaparak, Tırsan ile sürdürdüğümüz başarılı iş birliğimizi devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı. 

Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı 
Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, 9.060 mm ile pazarının en uzun rulo taşıma havuz uzunluğu ile 900 mm-2.100 mm çapındaki ruloları güvenle taşıyabiliyor. Ekstra güçlendirilmiş rulo kapaklarına sahip model ayrıca genel kargo taşımacılığı için de uygun olmasıyla tercih ediliyor. T.SCC X+ Çift süspansiyon sistemi ile ayarlanabilir beşinci teker yüksekliğine sahip olup operasyonel verimlilik sağlıyor
T.SCC X+ aracı, yükün emniyetli şekilde taşınabilmesi için, rulo havuzunda bulunan 4x2 dikme baba yuvaları ve 7x2 adet 5 ton kapasiteli yük bağlama halkası sayesinde çelik ruloları, güvenli şekilde taşır.
Ayrıca tüm Tenteli Perdeli ailesinde de standart olan televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 farklı noktadan bağlantı yapmaya olanak sağlayan K-Fix yük güvenlik sistemine ve Code XL yük emniyet sertifikasına sahiptir. Öte yandan aracın, şasi ve çelik aksamları çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı. 

T.SCC X+, Gümrük Mevzuatı kurallarına tam uyumu ile uluslararası yük taşımacılığı uygun özelliklere sahip. Treyler, kayar çatı özelliği ile yükleme seçeneklerini arttırırken sahip olduğu 4 farklı seviye çatı kaldırma sayesinden operasyonları kolaylaştırıyor. 

Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform 
Türkiye’nin en çok tercih edilen Hafif Açık Kasa Platform aracı, ekstra güçlü şasi yapısı ile paletli yük, uzun ve düz yükler, inşaat malzemeleri, vinç, tomruk ve çelik yapı taşımalarında kullanılıyor. 

Talebe bağlı olarak EN 12642 Code XL Sertifikası ile de sunulan Hafif Açık Kasa Platform ürünü, 6 tonun altında boş ağırlığı ile, pazardaki en hafif platform aracı olarak öne çıkıyor. Şasisinde kullanılan yüksek mukavemetli çelik ve kross yapısı sayesinde standart tenteli şasisinden üretilen platformlara oranla daha yüksek yük dayanımı sağlayan model, hafifliği ve özel dizaynı ile SPL Açık Kasa, 200 mm'lik deveboynu ile zorlu yükleri bile taşıyabiliyor. Plywood tabanı ile 5.460 noktasal yük dayanımı sunan Tırsan Hafif Açık Kasa Platform K.SPL 3, standardında saç kapak sunarken, opsiyon olarak sunduğu alüminyum kapak ile ekstra hafiflik sağlar. Standart modelde 1.500 mm saç ön panel yüksekliği sunulurken müşterilerin özel taleplerine göre ön panel yüksekliği değiştirilebiliyor. 
 

Editör: Akın Öcal