Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet veren Avis Filo, devreye aldığı filo yönetimiyle ilgili yeni markası Avis Filo Maestro’yu bir lansmanla İstanbul’da tanıttı. 
9 ülkede 100 bin adedi aşan araç filosuyla müşterilerine hizmet verdiklerini, en büyük operasyonel araç kiralama markası konumunda olan Avis Filo ile de Türkiye’de 42 yıldır sektörde liderliklerini koruduklarını belirten Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Geçmişte farklı kaynaklardan ayrı ayrı hizmet alan bireyler ve kurumlar, günümüzde tek bir kaynaktan entegre hizmet satın almaya her geçen gün daha çok yöneliyor. Bu çerçevede geliştirdiğimiz ve bugün duyurduğumuz Avis Filo Maestro markamız ile sektörümüzü önemli bir iş modeliyle tanıştırıyoruz.”
Lansmanda özellikle verimlilik ve güvenlik konularına vurgu yapan Otokoç Genel Müdürü İnan Ekici, yakıt tüketimindeki verimliğin özellikle artan maliyetlerle daha önemli hale geldiğini söyleyerek güvenlikle ilgili olarak da kurumsal güçlü bakış açılarına ihtiyaç olduğunu aktardı.
Satın almadan başlayarak, sigorta, bakım, elde tutma maliyetleri ve ikinci el değerlemesine kadar bütün süreçlerde verimliliğe odaklandıklarını belirten Ekici, geleceğin mega trendlerine uyum sağlamanın gerektiğini vurguladı. Avrupa’da veya gelişmiş ülkelerde büyük filoların araçlarının bir bölümünü yeşil araca geçirmek zorunda olduğunu kaydeden Ekici, Türkiye’de de tedarik sorunlarının geride kalmasıyla bu alanda hız kazanacaklarını belirterek, “Mesela şu an 50 bin aracımızın bulunduğu Yunanistan’da bunu sağlamak için Avrupa’dan yeşil finansman sağladık. Ayrıca Koç Grubu şirketlerinden WAT Mobilite’ye de yüzde 15 oranla ortak olarak ülkemizde de elektrikli geleceğe hazırlanıyoruz” dedi. 

Iveco Group’da Yeni CEO Olof Persson Olacak Iveco Group’da Yeni CEO Olof Persson Olacak


Avis Filo Maestro’nun ‘Bir aracın veya araçların uçtan uca tüm filo ihtiyaçlarının karşılandığı, giderlerin tek bir fatura ile yönetilebildiği, sürüş veya lokasyon verilerinin raporlanabildiği hizmetler bütünü’ olduğunu belirten İnan Ekici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geliştirdiğimiz bu hizmet ile bağlantılı araç teknolojisi sayesinde elde ettiğimiz verileri anlamlı iç görülere çevirerek müşterilerimize katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Premium, Gold ve Basic olmak üzere 3 farklı seçenek ile sunduğumuz Avis Filo Maestro ürün ve hizmet paketlerini geniş servis ağı ile müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu paketleri, akıllı algoritmalar ile değer yaratan özelleştirilmiş çözümler sağlayarak şekillendirmeye devam edeceğiz. Geleceğin mobilite sisteminde sadece iç yatırımcılarla değil yurt dışındaki önemli yatırımcılarla da iş birlikleri yapmayı oldukça önemsiyoruz. Büyüme Kurulu uygulamamız şirketimizin vizyonunu ileri taşıyan işler yapmamız için bizlere ilham veren bir girişim oldu. İnovasyon odağında gerçekleştirdiğimiz startup iş birlikleri ile taşımacılık platformlarında da var olarak mobilitenin de ötesinde geçiyor ve geleceği bugünden tasarlıyoruz. Avis Filo Maestro; yenilenen Avis Filo Connect platformunun sağladığı telematik sistem imkanlarının da katkısıyla, müşterilerimizin sürücü davranış analizinden sürücü skorlamasına, sürücü bazlı koçluktan yakıt ve risk yönetimine, filo sağlığından ihlal tespitlerine, elden çıkarmadan yeniden pazarlamaya kadar akla gelebilecek tüm başlıkları 360 derecelik bir bakış açısıyla görmesine imkan tanıyoruz. Güvenli sürüşe paralel olarak yakıt tasarrufu ile filoların hem yakıt maliyetlerini azaltıyor hem de çevresel faktörlerde sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda karbon salınımının azaltılmasını destekliyoruz. Yakıt tüketiminde de yüzde 5-45 arasında tasarruf imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimiz için kendilerinin bile henüz fark etmediği ihtiyaçları öngörerek yeni çözümleri hayata geçirmek üzere hareket ediyoruz.”
 

Editör: Akın Öcal