Deprem afetinin yaralarını sarmak üzere çalışmalarına devam eden Anadolu Isuzu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde 23 yarış pilotunun Isuzu D-Max araçlarla katıldığı bir yarış düzenledi. Yarış, Anadolu Isuzu’nun uzun dönem sponsoru olduğu Turkcell Platinum Park’ta 15 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. 
D-Max pick-up araçlarla “Bu Parkur İyileştirir” sloganı ile düzenlenen etkinlik, off road yarış pilotlarının arazide yaptığı bayrak toplama yarışı ile devam etti. Etkinlikten elde edilen gelirin tamamı deprem bölgesindeki çocuklara destek faaliyetlerinde kullanılmak üzere Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağış olarak aktarıldı. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın etkinlik alanında kurduğu özel standda ziyaretçilere destek çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. 

Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı  Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı 


Etkinlik, yarış etaplarının ardından off-road yarışçılarına yapılan ödül töreni ile sona erdi. 
Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve 30 Nisan’a kadar bağışta bulunmak için; https://fonzip.com/tog/kampanya/bu-parkur-iyilestirir

Anadolu Isuzu’nun deprem yardımları:
Depremle hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki iş ortaklarının desteğiyle geniş katılımlı yardım ve bağış kampanyaları düzenleyen Anadolu Isuzu, toplanan yardım malzemelerini ve bağışları hızlıca deprem bölgelerine ulaştırdı. Depremin hemen ardından Anadolu Isuzu çalışanlarından oluşan ISKUT Arama Kurtarma Ekibi, kurtarma çalışmalarında görev aldı. Anadolu Isuzu kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere AFAD’a bir Isuzu kamyon ve iki D-Max pick-up bağışlarken, şirketin ortakları Isuzu Motors ve Itochu Corporation da toplam 20 milyon Japon yeni tutarında bağışta bulundu. 
Yardım çalışmaları kapsamında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel öncelikle kadınların ve çocukların ihtiyaçlarının dağıtımı için hazırlanan özel destek otobüsünü afetten etkilenen şehirlere gönderen Anadolu Isuzu, yardım paketlerini bugüne kadar depremden etkilenen bölgelerdeki 10 binden fazla kadına ve çocuğa ulaştırdı. Destek otobüsünde gönüllü Anadolu Isuzu çalışanları görev aldı.
 

Editör: Akın Öcal