Anadolu Isuzu Madrid’de düzenlenen ve otobüs, midibüs, yedek parça endüstrisinin önemli uluslararası etkinlikleri arasında yer alan FIAA Otobüs ve Midibüs Fuarı’na katıldı. 18-21 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşen fuarda Anadolu Isuzu standında tam elektrikli NovoCiti VOLT, alternatif CNG yakıtlı ve yüzde 100 biogas uyumlu Kendo 13 CNG; Isuzu Turkuaz midibüs ve Grand Toro modelleri yer aldı. 

Tam elektrikli NovoCiti VOLT
Fuarda sergilenen NovoCiti VOLT FIAA, ABC Design Award’da “Transportation” kategorisinde ödül almıştı. NovoCiti VOLT, düşük işletme maliyeti ve maksimum verimlilik avantajlarıyla öne çıkıyor. Yolcularına geniş ve konforlu iç tasarımı ile rahat bir seyahat atmosferi sağlayan NovoCiti VOLT, 268kWh’lık batarya kapasitesi ile 350 km’ye kadar menzil imkanı sunuyor. 

Isuzu Kendo CNG
Anadolu Isuzu’nun FIAA Otobüs ve Midibüs Fuarı’nda tanıttığı iddialı modellerinden bir diğeri olan Kendo 13 CNG, Avrupa’nın emisyon normlarına tamamen uyumlu.
Filo yönetimi, sürücü ve sürüş puanlama sistemi özellikleriyle dikkat çeken Isuzu Kendo/Interliner CNG, yüzde 100 biyogaz uyumlu CNG motoru sayesinde emisyon salınımını ciddi oranlarda düşürüyor. 

Otokar Busworld’de 4 Yeni Aracını Sergiliyor Otokar Busworld’de 4 Yeni Aracını Sergiliyor

Isuzu Grand Toro
Anadolu Isuzu’nun FIAA Otobüs ve Midibüs Fuarı’nda tanıttığı midibüs segmentindeki modeli Isuzu Grand Toro ise 2300 rpm'de 206 HP üreten motoru Euro 6-E emisyon standartlarına uyumlu. Yüksek manevra kabiliyeti ile özellikle kısa ve orta mesafeli servis, turistik ve havaalanı taşımacılığı gibi alanlarda öne çıkan Grand Toro modeli, 37 koltuğa varan kapasitesi ile kısa ve orta mesafe taşımacılık ihtiyacına yanıt vermek üzere geliştirildi.  Anadolu Isuzu’nun yeni tasarım dilini de temsil eden Grand Toro 2021 yılında İtalya merkezli BIG SEE Awards tasarım ödülleri organizasyonunda ‘Ürün Tasarımı’ alanında Mobilite kategorisinde “Silver A” ödülüne layık görüldü.

Isuzu Turkuaz 
Anadolu Isuzu’nun özellikle servis taşımacılığı alanında Türkiye’de olduğu gibi yurtdışı pazarlarda da öne çıkan modelleri arasında yer alan Isuzu Turkuaz, 7,7 metre uzunluğu, 190 PS gücündeki motoru, otomatik Isuzu şanzımanı ile servis, turizm ve okul taşımacılığı için ideal tasarlandı. Çift cam izolasyonu ve ön ısıtıcı ekipmanıyla soğuk iklimlerde kullanım için de uygun olan araç, otomatik yangın söndürme sistemlerine sahip.  Isuzu Turkuaz, üç nokta emniyet kemerine sahip 45 öğrenci koltuğu ve hostes koltuğu ile sunuluyor. 
 

Editör: Akın Öcal