Mercedes Güney Eksport’a 100 Actros Çekici Mercedes Güney Eksport’a 100 Actros Çekici

Dünyanın en büyük üç inşaat makinesi üreticisinden biri olan XCMG Vinç Satış Genel Müdür Yardımcısı Ma Qingjie, açıklamasında, XCMG ve Allisonun 10 yılı aşkın süredir başarılı bir iş ortaklığı yürüttiğini kaydederek “60 tonluk vinçlerin ardından 100 ve 130 tonluk ve şimdi 300 ila 500 tonluk yeni arazi tipi vinçlerimizin şanzıman donanımını sağlayan Allison, her zaman yüksek kaliteli ürünleri ile güvenilir performansları sayesinde araçlarımızı destekledi. Hızlı, doğru ve istikrarlı arazi vinçleri geliştirerek sektöre liderlik etmek için Allison ile güçlerimizi birleştirmeye devam edeceğiz" dedi. 
2021 yılının Aralık ayında sertifikasyon sürecinin tamamlanmasından sonra XCMG, Allison'ın 4000 Serisi’nin güncellenen versiyonu olan 4970SP şanzımanı entegre eden ilk üretici olmuştu. 
Allison Transmission Asya Pasifik Bölgesi Satış Direktörü Brian Geiselhart ise konuyla ilgili; yaptığı açıklamada: "Allison 4970SP şanzımanımızın XCMG'nin arazi vinçlerine başarılı entegrasyonu, Allison'ın müşteri odaklı inovasyona bağlılığını gösteriyor. Dünya çapındaki büyük altyapı uygulamaları için benzersiz performans ve üretkenlik sağlayan çözümler geliştirmek üzere XCMG ile devam edecek iş birliğimizi heyecanla bekliyoruz" dedi.  
Allison 4970SP, yedi ileri ve iki geri vites ile maksimum 597 kilowat güce ve 3.200 Nm torka sahip. Allison tam otomatik şanzımanın Shanxi Eyaletindeki Datong yakınlarındaki Fengpei Demiryolu Köprüsü inşaatı ve rüzgar türbini kurulum projesinde sürüş, yokuş çıkma ve manevra kabiliyeti ile kendini sahada kanıtladığı kaydedildi. 
 

Editör: Akın Öcal