Allison Transmission, Temmuz 2020'den bu yana Allison tam otomatik şanzıman donanımlı orta hizmet segmentindeki Hyundai Mighty kamyonuyla200 bin kilometreye yakın yol yapan operatör ve sürücü görüşlerini paylaştı. 
Seul metropol bölgesinde frigorifik dağıtım kamyonunu kullanan Kyung-ho Kim, konforu ve verimliliği nedeniyle Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Hyundai Mighty modelini tercih ettiğini kaydetti. Kim, Allison sayesinde Seul metropol bölgesinde gıda dağıtımı sırasında tekrarlanan şehir içi güzergahları boyunca iş verimliliğinin arttığına ve sürücü yorgunluğunun önemli ölçüde azaldığına değindi.  


Kyung-ho Kim, açıklamasında; "İş güzergahlarımız, çoğunlukla Seul metropol bölgesinde. Allison tam otomatik şanzıman donanımlı Hyundai Mighty kamyon, kolay sürüşü sayesinde üretkenliğimizi arttırdı. Daha önce manuel şanzımanlı bir Hyundai Mighty kamyon ile dağıtım yaparken vites geçişleri ve debriyaj kullanımı nedeniyle daha çok yoruluyordum ama artık sürüş çok daha kolay hale geldi" dedi.  

ZF’in 2023 Satışları 46 Milyar Euro’yu Geçti ZF’in 2023 Satışları 46 Milyar Euro’yu Geçti


Söz konusu Hyundai Mighty kamyon, vites değiştirme veya debriyaj kullanımı gerektirmeyen Allison 1000 xFETM şanzıman ile donatıldı. Kim, "Allison tam otomatik şanzımanların en büyük avantajı, mükemmel dayanıklılıkları. Temmuz 2020'de satın aldığımızdan bu yana 200 bin km gibi şehir içi koşullarda oldukça yoğun bir kullanım sürecinde hiçbir sorun çıkartmadı ve onarım gerektirmedi. 
Allison şanzımanlar, performans ve yakıt ekonomisi arasında uygun bir denge sağlamak için araçtaki kişi sayısı, yol durumu ve kargo ağırlığı gibi çeşitli sürüş koşullarını dikkate alan optimum vites değiştirme stratejileri sunuyor. 

Editör: Akın Öcal