Iveco yetkili satıcısı Özgözde Otomotiv , ülkenin önemli uluslararası lojistik şirketlerinden biri olan Bursa merkezli Akran  Uluslararası Lojistik’e 50 adet S WAY çekici teslimini Bursa Sheraton otelinde düzenlenen bir tören ile gerçekleştirdi.

Düzenlenen teslimat törenine Iveco Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak, Akran Uluslararası Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korkmaz, Özgözde Otomotiv Genel Müdürü İsmail Çalık, Iveco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Iveco Türkiye Ağır Vasıta Satış Müdürü Murat Uçaklı ve şirketlerin çalışanları katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Iveco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz’den sonra törende bir konuşma yapan Iveco Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak şunları söyledi;  “Iveco için stratejik öneme sahip filo müşterilerinin iş ortağı olmaktan her zaman gurur duyuyoruz. Her segmentte başarılı ve kararlı bir duruş sergileyen markamız, hafif ve orta segmentteki gücünü ağır vasıta segmenti ile pekiştiriyor. Geniş ölçütlerde yayılan, büyüyen lojistik sektörümüzün ihtiyaçları da çeşitlenerek artmaya devam ediyor. Bu bağlamda her segmentte Iveco marka araç kullanan müşteri sayımızda da ciddi artışlar görmekteyiz. Bu da gelecek için bizleri ve iş ortaklarımızı cesaretlendiriyor.”

Işınak, ağır ticari pazarında bundan sonra daha agresif olarak varlıklarını güçlendireceklerini ve hafif ticariden otobüse kadar en geniş ürün gamını sunan sayılı markalardan biri olarak müşterilerinin yanında olacaklarını da vurguladı.

Törende konuşan Akran Uluslararası Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korkmaz ise liman taşımacılığından sonra bu yılın başında girdikleri uluslararası lojistik alanında  büyük hedefleri olduğunu söyledi. Uluslararası taşımacılıkta ilk 10 firma arasında olmayı hedefledikleri söyleyen Korkmaz, Balkan ülkeleri ve Romanya’yı merkezlerine aldıklarını açıkladı.  

Araç yatırımlarına devam edeceklerini ve 2023 yılında 100 adet daha IVECO çekici almayı planladıklarını da sözlerine ekleyen Akran, ayrıca Romanya’da büyük bir antrepo kuracaklarını da kaydederek bu süreçte IVECO’nun kendilerine sunduğu destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Filolarında farklı markalardan farklı modellerde ağır ticari araçların bulunduğunu da sözlerine ekleyen Korkmaz, IVECO modellerinde işe göre sunulan yeni şanzıman ve motor teknolojilerinin sunduğu avantajları gördüklerini açıkladı.

Daha sonra söz alan IVECO Özgözde Otomotiv genel müdürü İsmail Çalık da Akran ile ilişkilerinin çok eski yıllara dayandığını, kendilerinin bundan büyük memnuniyet duyduğunu ve bu teslimat ile bu ilişkinin daha da perçinlendiğini ifade etti.

AKRAN Uluslararası Lojistik’e gerçekleştirilen bu teslimat, kuvvetli bir rekabetin yaşandığı pazarda Iveco Türkiye’nin bu yıl gerçekleştirdiği en önemli teslimatlardan biri. Bu teslimatın şirketin ülkedeki büyüyen başarısını; hafif ve ağır araçlarda artan pazar payını yansıttığı kaydedildi.

Zorlu bir ön seçim sürecinde güçlü rakipler arasından seçilen S WAY, 490 ve 530 beygir gücünde Euro 6 E kriterlerine uygun FPT Endüstriyel yapımı bir motora sahip. Lojistik şirketinin seçiminde S WAY’in yüksek standarttaki özellikleri, performansı ve karşılaştırılan araçlara göre düşük yakıt tüketimi ve ürün ile ilgili geçmiş yıllardaki olumlu tecrübeleri etkili oldu.

Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül

Bu önemli teslimat S WAY’in Şubat 2021’de pazara girişinin ardından kazandığı başarıyı yansıtıyor. Pazara girdiği andan beri toplam 2000 adet S WAY çekici satışı gerçekleştirildi. Bu çekicilerin en önemli avantajı düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım giderinin yanı sıra yüksek verimlilik ve yüksek ikinci el değeri sunarak Toplam İşletme Maliyetinde belirgin bir düşüş sağlaması olarak gösteriliyor. Baştan aşağı yeniden tasarlanan kabiniyle ergonomi ve konforda önceki modellere göre oldukça sessizliğiyle uzun yollarda oluşan yorgunluğu azaltığı ifade ediliyor.

Tören sonunda günün anısına Iveco Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak ve Ağır Vasıta Satış Müdürü Murat Uçaklı  Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korkmaz’a bir plaket teslim etti.

Editör: Akın Öcal