Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı

Ağır Vasıta-Treyler Zirvesi 16 Şubat 2023 tarihinde  İstanbul The Green Park Pendik Hotel’de düzenlenecek.  Treyler Sanayicileri Derneği’nin (TREDER) 16 Şubat’ta The Green Park Pendik Hotel’de düzenleyeceği “Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi” beşinci defa sektörü bir araya getiriyor. ‘Yeşil Mutabakat’ ana temasıyla düzenlenecek Zirve, treyler ve ağır ticari araç endüstrilerinin sıfır emisyonlu taşımacılığa giden yolda nasıl bir rol üstleneceğini ele alacak. 
TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Zirve ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avrupa Birliği, 2019 yılında yayınladığı Yeşil Mutabakat ve ardından 2021 yılında yayınladığı Avrupa İklim Yasası ile emisyonlarını 2030 yılında yüzde 55 azaltma ve 2050 yılında ise sıfır sera gazı emisyonu hedeflerini açıkladı. Treylerin de içerisinde yer aldığı ağır vasıta grubunda çevresel performanslar net kurallar ortaya konularak, politikalar izleniyor. Zirve bu anlamda bize geldiğimiz yolu ve gideceğimiz yolu göstermesi açısından iyi bir konjonktürde olacak. Pandemi döneminde üretim çarklarını durdurmayan ve başta Avrupa olmak üzere, Afrika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri’nde ihracatını katlayan treyler sektörü rüzgarı arkasına alması için yolunu da yeşil çizmeli” değerlendirmesinde bulundu.
Zirve’ye tedarikçilerden güçlü sponsorluk desteği
Türkiye’nin yanı sıra uluslararası profesyonellerin de ilgi gösterdiği etkinliğe kamu ve özel sektör kuruluşlarından üst düzey yöneticiler de yerini alması bekleniyor. Zirvenin altın sponsorları; Mercedes-Benz Türk, SAF-Holland, BPW, Prometeon, İntermobil, Kadesan, Matrix Logistics, Nevpa, Orsan, PPG olurken gümüş sponsorları; Ada Nokta, Akset, Atik, DYO, GOS, Hobi, Leader Boya, MTD, Neva Orman, Safa, Sanel oldu. Zirvenin bronz sponsorları arasında ise Aspöck, BASF, DalElektrik Solar, Gümaş Jost, IMS Group, Knorr-Bremse, Mobilite, Özkoç ve Sertplas markaları markaları yer aldı.

Editör: Akın Öcal