Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı

Avrupa’nın önde gelen 16 ticari araç ve lojistik dergisinden oluşan jüri, Thermo King ve BPW'yi, akstan gelen enerjiyi treyler soğutma ünitesi için otonom bir güç kaynağına çeken akıllı enerji üretim sistemi “Advancer AxlePower” sistemi için Treyler İnovasyon Ödülü’ne (Trailer Innovation Awards) layık gördü. 

BPW ile ortaklaşa geliştirilen Thermo King Advancer AxlePower, BPW'nin ePower aksını Thermo King soğutma ünitesi ve akü depolama teknolojisiyle birleştiren, tamamen entegre, çekiciden bağımsız bir sistem olarak öne çıkıyor. Aracın rutin çalışması sırasında, treyler aksından kazanılan enerji soğutma ünitesini çalıştırmak için gereken gücü sağlıyor.  

Thermo King “AxlePower” sistemi, araç hareket halindeyken veya fren yaparken üretilen enerjiyi, yüksek voltajlı bir aküde depolayarak soğutma ünitesine güç sağlamak için kullanıyor. Böylelikle tamamen elektrikli, sıfır emisyonlu ve otonom treyler soğutması sağlanıyor. Depolanan enerjinin yaklaşık 5 saatlik standart soğutma için yeterli olduğu kaydediliyor. 

Soğuk zincir taşımacılığında sürdürülebilirliğe destek olması hedeflenen Advancer AxlePower sistemi, sessiz çalışma ve sistemin aküsünden enerji çekerek çalışma özellikleriyle sıfır karbon salımı, kullanıcıların düşük emisyon bölgeleri ve düşük gürültülü şehir içi teslimatlarında kullanılması hedefleniyor. 


 

Editör: Akın Öcal